Central Hospital`ın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi

Central Hospital`ın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi

Central Hospital`ın Müşteri Memnuniyeti Belgelendi

Bizi Takip Et


Sağlık sektöründe 18 yıldır sağlık hizmetleri sunan Central Hospital, müşteri beklentilerinin maksimumda karşılanmasına yönelik hasta ilişkileri departmanı başta olmak üzere tüm ekip olarak sinerjiyle çalıştığı faaliyetlerini Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Belgesi ile taçlandırdı.

Central Hospital’dan yapılan açıklamada, hastanenin hasta memnuniyetinin aylık ortalama ayaktan hastada yüzde 91, yatan hastada yüzde 97 oranında gerçekleştiği belirtildi. Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Günümüzde hasta ve hasta yakını beklentilerine yönelik uygulanan yöntemlerin belli bir sistematiğe göre yapılıyor olması, hem kurum hem de hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetlerine büyük katkı sağladığı bilinmektedir. Bu bakış açısıyla ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesini almak üzere Türk Standartları Enstitüsü denetmenleri tarafından tüm birimleri ve çalışanları denetlenen Central Hospital, Türkiye’de özel hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazanan 2. hastane olmuştur.”

TSE ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ:

    Müşteri şikayeti ile karşılaşılan durumlarda kuruluşlara nasıl davranmaları gerektiğine dair yol gösterir.

    Kuruluşlara, müşteri ile yaşanan bir olay sonrasında “özür” dilemenin yeterli mi, yoksa telafi etmek için daha büyük bir faaliyet mi planlanması gerektiğine dair rehberlik eder.

    Müşteri ile yaşanan problemlerin en adil şekilde ele alınmasını sağlar.

    Şikayetlerden ders çıkarılarak iyileştirmeye açık alanların tespit edilmesini sağlar.


İçeriği Paylaşın