Çerkezköy’de Dünya’ya Açılan Sağlık Kapısı

Çerkezköy’de Dünya’ya Açılan Sağlık Kapısı

Çerkezköy’de Dünya’ya Açılan Sağlık Kapısı

Bizi Takip Et


Yunanistan ve Bulgaristan sınırına 75, İstanbul Havalimanına 45 dakika uzaklıkta 150 yataklı A sınıfı bir hastane olan İrmet Hospital, dünyanın dört bir yanından gelen hastalara hizmet sunuyor. 16 yıldır Çerkezköy’de hem yerli hem de yabancı hastalara şifa dağıttıklarını belirten İrmet Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Türker,  hastanenin sağlık turizmiyle ilgili faaliyetleri konusunda şu bilgileri veriyor:

Dr. Ahmet Türker

“Sağlık turizminde, onkoloji ve tüp bebek dışında bütün branşlarda hizmet vermekteyiz. Genel cerrahi, plastik ve rekonstrüktif cerrahi, saç ekimi, ortopedi, kalp-damar cerrahisi ve diş hastalıkları yabancı hastaların en çok rağbet ettiği branşlar arasında başı çekmektedir. Yabancı hastaların gösterdiği bu büyük ilginin nedeni, hastanede dünya standartlarında hizmet verilmesi ve ameliyat ücretlerinin nispeten makul olmasıdır.

Obezite kliniğinde tüp mide (sleeve gastrektomi), gastrik bypass, mide balonu ve mide botoksu dahil yılda yaklaşık 500 cerrahi işlem gerçekleştirilmektedir. 2018 yılında Kanada, Avustralya, İngiltere, Çin, Zimbabwe ve Kenya dahil 57 değişik ülkeden hasta obezite ameliyatı oldu ve şifa ile ülkelerine uğurlandı. Bu hastaların ülkelerine vardıktan bir süre sonra gönderdikleri zayıflama fotoğrafları; hem ülkemiz hem de hastanemiz için bir övünç kaynağı olmaktadır.

Plastik cerrahi alanında ise özellikle İngiltere ve İspanya gibi Avrupa ülkelerinden gelen çok sayıda yabancı hastaya bölgesel zayıflama, burun estetiği, genital estetik, göz kapağı estetiği, jinekomasti, meme küçültme, büyütme ve dikleştirme başta olmak üzere her türlü plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahisi ameliyatları yapılmaktadır. Diş ünitesinde ise yurt dışından hastanemize müracat eden pek çok kişiye implant tedavisi, estetik diş, zirkonyum ve lamine diş uygulamaları hizmeti verilmektedir.

Tedavi amacıyla yurt dışından gelecek olan hastalara havaalanında karşılama, konaklama ve giderken havaalanına bırakma gibi servisler bir paket halinde sunulmaktadır. Yurt dışındaki hastalar, bütün tıbbi bilgileri değerlendirilerek yapılacak olan işlemin özelliği ve fiyatlandırması konusunda hastaneye gelmeden önce bilgilendirilmektedir.”


İçeriği Paylaşın