Connected By Sight Kampanyası Başlatıldı

Connected By Sight Kampanyası Başlatıldı

Connected By Sight Kampanyası Başlatıldı

Bizi Takip Et


Johnson & Johnson Vision, 10 Ekim Dünya Görme Günü vesilesiyle başlattığı ConnectedBySight kampanyasıyla Sight for Kids (Çocuklar için Göz Sağlığı) ve Himalaya Katarakt Projelerini destekliyor. Kampanya kapsamında 100.000 çocuğa göz sağlığı eğitimi verilerek göz tedavilerine erişimleri sağlanacak ve 1.000 katarakt hastasının ameliyatı karşılanacak.

GÖZ SAĞLIĞININ İYİLEŞTİRİLMESİNE ÖNCELİK

Görme duyusu, en değerli duyularımızdan biridir. Yaşamın anlarıyla ve birbirimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Bununla birlikte, dünya genelinde yaklaşık 1,3 milyar insan, yüzde 80’i önlenebilir veya düzeltilebilir olmak üzere görme bozukluğu yaşıyor. Johnson & Johnson Vision, 10 Ekim Dünya Görme Günü vesilesiyle göz sağlığına dikkat çekmek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için #ConnectedBySight kampanyasını başlattı. Dünya çapında başlatılan kampanyayla göz sağlığı uzmanları, sağlık kuruluşları ve önlenebilir görme bozukluğu yaşayan hastaların ilham veren hikayeleri üzerinden göz sağlığının iyileştirilmesine küresel olarak öncelik verilmesi hedeflendi.

Shlomi Nachman, “Johnson & Johnson Vision olarak tüm dünyada göz sağlığının iyileştirilmesi hedefiyle tutkuyla çalışıyoruz” dedi ve ekledi: “Bu hedefimize tek başımıza ulaşamayız. Bu sebeple göz sağlığı alanında çalışmalar yapan kuruluşları desteklemeli ve dünya genelinde herkesin görebilmesini sağlayacak çözümlere destek olarak göz sağlığı uzmanlarıyla halkı bir araya getirmeliyiz.”

Sandra Rasche, “Dünya genelinde göz sağlığı hafife alınıyor ve önlenebilir görme bozukluklarıyla ilgili gerekli önlemler maalesef yeterli değil. Johnson & Johnson Vision olarak bu konuyu oldukça önemsiyoruz. Farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak ve daha fazla insanın göz sağlığını korumak ve iyileştirmek için göz sağlığı uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz.” dedi.

HASTALARIN İLHAM VEREN HİKAYELERİ PAYLAŞILDI

10 Ekim Dünya Görme Günü’ne kadar göz sağlığı uzmanları, sağlık kuruluşları ve önlenebilir görme bozukluğu yaşayan hastaların ilham veren hikayelerini sosyal medya hesaplarından ConnectedBySight etiketiyle paylaşıldı ve sosyal medya kullanıcılarının bu etiketle paylaşım yapmalarını teşvik edildi. Yapılan sosyal medya paylaşımları, Johnson & Johnson’ın “Donate a Photo” aplikasyonu ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. ConnectedBySight etiketiyle yapılan her paylaşımla, Johnson & Johnson Vision ve Lions Clubs International Vakfı’nın birlikte yürüttüğü Çocuklar için Göz Sağlığı ve Himalaya Katarakt Projeleri’ne bağış yapıldı. Bu kampanyayla, 100.000 çocuğun görme taramalarına erişimine ve 1.000 katarakt hastasının ameliyatına katkı sağlanması hedeflendi.

Lions Clubs International Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Gudrun Yngvadottir, “Göz sağlığı alanında ihtiyaç fazla – yaklaşık 19 milyon çocuk görme bozukluğu yaşıyor. Hep birlikte attığımız küçük adımlar ve yürüttüğümüz projelerle, göz sağlığını yaşam boyu olumlu yönde etkileyebiliriz. Bu anlamda, #ConnectedBySight kampanyası yarattığı sosyal etkileşimle farkındalığı artırıyor. “Çocuklar için Göz Sağlığı” programıyla yaptığımız gibi, ConnectedBySight kampanyası da göz sağlığı hizmetlerinin yeterli olmadığı toplum ve okullarda bu hizmetlere yönelik desteği harekete geçirdi.” dedi.

Dr. Geoff Tabin, “Önlenebilir körlük toplumun önemli bir sağlık sorunu. Paydaşlarımızın yardımıyla bu sağlık sorununun üstesinden gelebiliriz.” dedi.


İçeriği Paylaşın