“Covid-19 Servisi İzole Edilmiş Diğer Binamızda”

“Covid-19 Servisi İzole Edilmiş Diğer Binamızda”

“Covid-19 Servisi İzole Edilmiş Diğer Binamızda”

Bizi Takip Et


Dr. Öğretim Üyesi Salim Karavelioğlu

Academic Hospital Genel Koordinatörü

“Hastanemiz, Covid-19 salgınına karşı gereken her türlü önlem alınmış bulunmaktadır. Pandemi öncesinde de en hassas olduğumuz konuların başında hastalarımızın sağlığı ve konforu açısından temizlik ve hijyen gelmektedir. Bu konudaki titiz yaklaşımımız ile pandemi sürecinde de gerekli önlemleri en üst seviyede alarak sürece  devam etmekteyiz. Öncelikle, ‘pandemi hastanesi’ olarak belirlenen hastaneler, Covid-19 enfeksiyonlu hastaların tedavisinden birincil dereceden sorumludur. Bizim gibi nadir hastaneler bu kapsamın dışında kalmıştır. Bu dönemde aldığımız sıkı tedbirlerin en başında hastaneye giriş ve çıkışların tam bir denetim ve kontrol altına alınması olmuştur. Girişlerde hastane personeli dahil herkese Covid-19 şüphesi ile ateş, solunum yolu sıkıntısı, risk faktörleri sorgulaması yapılıp kayıt altına alınmaktadır. Şüpheli herkes ayrı odalarda izole edilip, takiplerine bu odalarda devam edilmektedir. Diğer personel ve hastalarımız ise hastanemizin başka bölümlerine geçebilmektedir. Dolayısıyla daha ilk aşamada tespitlerimizi yapmış oluyoruz. Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren hastanemizin tüm alanları saat başı dezenfekte edilmekte ve hijyen kurallarını en üst seviyede tutarak kesintisiz hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Dr. Öğretim Üyesi Salim Karavelioğlu

EVDEKİ HASTALAR İÇİN “ONLİNE UZAKTAN HEKİM GÖRÜŞMESİ”

Diğer elektif vakalarımızı kontrollü bir şeklide almaya devam ediyoruz. Bunun için de Covid-19 hastalarının yatacağı servis tamamen izole edilmiş diğer binamızda bulunmaktadır. Bu servisin çalışan personeli de sadece ilgili bölümde bulunmakta ve diğer alanlara girmelerine izin verilmemektedir. Personelimizin sağlık durumunu  da yakından takip etmekteyiz. Hastanemizin bu bölümü sıkı hijyen kuralları çerçevesinde dezenfekte edilmektedir.

Hastanemiz güvenle ve titizlikle tüm hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca; bu dönemde evde kaldıkları sürece hastanemize gelemeyecek durumda olan hastalarımızın, sağlık hizmetlerinin aksamaması için  “online uzaktan hekim görüşmesi” hizmetine de başladık. Böylelikle evden çıkamayan ve çıkmaması gereken hastalarımıza bu şeklide ulaşıyor ve destek veriyoruz.”


İçeriği Paylaşın