Diyabet İle Yaşam Semineri

Diyabet İle Yaşam Semineri

Diyabet İle Yaşam Semineri

Bizi Takip Et


Okan Üniversitesi Hastanesi ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek “Diyabet ile Yaşam” seminerinde diyabet tüm yönleriyle ele alınacak, diyabet ile yaşamak zorunda olanların hayatını kolaylaştıracak ipuçları uzmanlar tarafından anlatılacak.

Günümüzün en yaygın kronik hastalıklarından biri olan diyabet, düzenli takip edilmediğinde ve gerekli önerilere uyulmadığında yaşamı oldukça zor hale getirebiliyor. Tuzla’da hizmet vermeye başlayan Okan Üniversitesi Hastanesi sağlık konusunda halkı bilgilendirme toplantılarına, bilinçli hareket edildiğinde kontrol altında tutulan diyabet hastalığı ile devam ediyor. Tuzla Belediyesi işbirliği ile 14 Kasım’da gerçekleştirilecek “Diyabet ile Yaşam” seminerinde diyabet tüm yönleriyle ele alınacak, diyabetle yaşamı kolaylaştıracak bilgiler uzmanlar tarafından paylaşılacak.

DİYABETE DAİR HER ŞEY “DİYABET İLE YAŞAM” SEMİNERİNDE

Diyabet hastalığı ve bu hastalıkla yaşamaya dair bilinç düzeyinin arttırmasının amaçlandığı seminer, Şifa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da katılacağı seminerde Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan’ı Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mazhar Semih Baskan ve Okan Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nilgün Güvener Demirağ konuşmacı olarak yer alacak.

Öncelikle diyabet hastalığının tanımının yapılacağı, belirtilerinin, çeşitlerinin tanı ve tedavisinin anlatılacağı seminerde diyabetteki artış nedenleri, artışı durdurmak için alınacak önlemler konuşulacak. Diyabet olduktan sonra uyulması gerekenler, diyabetle yaşamı kolaylaştıran beslenme, egzersiz ele alınacak. Okan Üniversitesi Hastanesi toplumsal farkındalık seminerleri kapsamında yapılacak etkinlikte ayrıca diyabet hastalarını yakından ilgilendiren “Diyabette Yara Bakımı” uzmanlar tarafından anlatılacak.

Diyabet ile Yaşam Semineri

Tarih:  14 Kasım Pazartesi

Saat:    13.30

Yer:      Şifa Kültür Merkezi

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Nilgün Güvener Demirağ – Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Prof. Dr. Mazhar Semih Baskan – Genel Cerrahi

Seminer İçeriği:

  • Diyabetin tanımı ve çeşitleri
  • Diyabetin belirtileri, tanı ve tedavisi
  • Dünyadaki ve ülkemizdeki diyabetli hasta oranları
  • Diyabette beslenme ve egzersiz
  • Diyabetteki artışın nedenleri
  • Diyabetteki artışını durduracak önlemler
  • Diyabet olduktan sonra yapılması gerekenler
  • Diyabete Yara Bakımı

İçeriği Paylaşın