Dr. Cüneyt Gedikli, Abdi İbrahim’de Genel Müdür Oldu

Dr. Cüneyt Gedikli, Abdi İbrahim’de Genel Müdür Oldu

Dr. Cüneyt Gedikli, Abdi İbrahim’de Genel Müdür Oldu

Bizi Takip Et


2009 yılından bu yana Abdi İbrahim’de Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan ve önemli başarılara imza atan Dr. Cüneyt Gedikli, 01.02.2012 tarihi itibariyle Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Genel Müdür olarak atandı. Dr. Gedikli bu görevinin yanı sıra Sağlık Ürünleri Direktörlüğü ve Abdi İbrahim’in 2011 yılında kurmuş olduğu Reformed isimli şirketten de sorumlu olacak.

Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, yurt içindeki başarılarıyla yetinmeyen Abdi İbrahim’in uluslararası pazarlarda büyümesini devam ettirdiğini belirterek şunları söyledi:

“2011 sonu itibariyle uluslararası pazarlardaki toplam ruhsat sayımızı 250’ye, farklı ülkelerde yerleşik çalışan kadromuzu ise 200’ün üzerine çıkardık. 4 ana bölgeye odaklanarak, 20’den fazla ülkeye ihracat yapar konuma geldik. Bizi geleceğe taşıyacak Vizyon 2021 Stratejimiz doğrultusunda, sürdürülebilir liderlik ve global oyuncu olmayı hedefliyoruz. Bu amaca yönelik olarak 2009’da uluslararası faaliyetlerimizi, merkezi Londra’da bulunan ayrı bir Genel Müdürlük çatısı altında toplamıştık. Şimdi bu yapının sorumluluğunu, değerli çalışma arkadaşım Dr. Cüneyt Gedikli’ye emanet ediyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, Abdi İbrahim’i hedeflerine yaklaştıracak önemli adımlar atacağına inanıyorum.”

DR. CÜNEYT GEDİKLİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ

1962 doğumlu Dr. Cüneyt Gedikli, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü, İşletme Sertifika programını tamamladı. İki yıl hekimlik kariyeri sonrasında profesyonel iş yaşamına Santa Farma İlaç San A.Ş.’de Medikal Danışman ve Eğitim Müdürü olarak devam eden Dr. Cüneyt Gedikli; aynı şirkette sırasıyla Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü, Stratejik Pazarlama Müdürü, Tanıtım ve Pazarlama Müdürü, Pazarlama Direktörü olarak satış ve pazarlamanın çeşitli kademelerinde sorumluluk üstlendi. Dr. Cüneyt Gedikli, 2009 yılı Ağustos ayından bu yana Abdi İbrahim’de Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı.


İçeriği Paylaşın