Marmara Kupası`nın Birincisi Alvimedica

Marmara Kupası`nın Birincisi Alvimedica

Marmara Kupası`nın Birincisi Alvimedica

Bizi Takip Et


Alvimedica’nın yelken ekibi, 15-16 Haziran tarihlerinde Marmara Denizi’nde düzenlenen TAYK-MDK Marmara Kupası’na katıldı. Farr 40 tipi “Alvimedica 2” isimli tekneyle yarışan Alvimedica Yelken Takımı, 21 teknenin yelken açtığı yarışta genel klasmanda ve IRC1 sınıfında birinci oldu.

Alvimedica CEO’su ve Yelken Takımı Kaptanı Cem Bozkurt, yarışı şöyle değerlendirdi: “TAYK-MDK Marmara Kupası, sezonun ilk uzun mesafeli ve gece seyri gerektiren yat yarışı. Moda Deniz Kulübü’nden start verilen 125 deniz mili mesafeli mücadelede büyük heyecan vardı.

Alvimedica 2’nin de dahil olduğu IRC1 klasmanında 10 tekne yarıştı. Bu tekneler, hafif batı rüzgarıyla ve orsa seyriyle Marmara Adası’na doğru rota tuttu. Takımımız, yarışın başında orta sıralarda konumlanırken, yaptığı stratejik tercihlerle saat 20.30’da Ada’yı üçüncü sırada dönmeyi başardı. Ada dönüşünde finişe kadar hepimizi zorlu bir gece seyri bekliyordu. Bu kolda devam eden hafif batı rüzgarında apaz seyriyle güney rotasını tercih eden ekibimiz, finişe vardığında yapmış olduğu seçim sayesinde önündeki rakiplerle arasındaki farkı kapattı ve düzeltilmiş zamanda sezonun ilk açık deniz yarışını birincilikle bitirmeyi başardı.”

Cem Bozkurt, Barış Ünlü, Cem Bulut, Ateş Yiğın, Sıdıka Baskın, Wilfred Heiner, Emre Güntav, Anıl Çavuş, Saadet Şen, Arzu Yılmaz, Ali Tanman, Yüce Öneyli, Burak Şahbaz, Kaan İş ve Sinan Sümer’den oluşan Alvimedica Yelken Takımı, 2011 yılının ikinci yarısında yelken eğitimlerine başladı. 2012 yılının Ocak ayında omurgası oluşturulan ekip, aynı yıl Nisan ayında ILC 30 tipi bir tekneyle yat yarışçılığında ilk adım olan Destek sınıfında yarışmaya başladı. Ekip, katıldığı tüm yarışlarda podyuma çıkmayı başardı.


İçeriği Paylaşın