Çubuklu Diş Tedavi Birimi Açıldı

Çubuklu Diş Tedavi Birimi Açıldı

Çubuklu Diş Tedavi Birimi Açıldı

Bizi Takip Et


İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu ve İl Özel İdaresi Sağlık Daire Başkanı Dr. Fuat Kantarcı’nın katıldığı açılış töreni ile Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi, Beykozlular’a hizmet vermeye başladı.

Açılış programında kısa bir konuşma yapan İstanbul İl Özel İdaresi Sağlık Daire Başkanı Dr. Fuat Kantarcı, İstanbul İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin sağlık yatırımlarına verdiği öneme dikkat çekti. İl Özel İdaresi bütçesinin “aslan payının” her yıl eğitimle birlikte sağlık yatırımlarına ayrıldığını söyleyen Kantarcı, bitirilen ve devam eden İl Özel İdaresi yatırımlarına değindi. Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi’nin, Ağız ve Diş Sağlığı üzerine bitirilen ve hizmete sokulan 5. merkez olduğunu hatırlatan Dr. Fuat Kantarcı, İstanbulluların bu özel hizmete layık olduğunu söyledi.

Törende İstanbul İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu, sağlık yatırımlarına verdiği önemden dolayı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya’ya günün anısına bir plaket sundu. Plaketi Genel Sekreter Sabri Kaya adına İl Özel İdaresi Sağlık Daire Başkanı Dr. Fuat Kantarcı aldı.

25 ADET DİŞ ÜNİTESİNE SAHİP

Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi 5000 m² alan üzerine inşa edildi. Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak hizmet verecek olan Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi, toplam 25 adet diş ünitisine sahip. Ağız ve Diş Sağlığı üzerine son teknoloji ile donatılan Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi, İstanbul’un ve Beykoz’un bu alanda olan ihtiyacını karşılayacak.


İçeriği Paylaşın