Janssen Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne Atama

Janssen Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne Atama

Janssen Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne Atama

Bizi Takip Et


Profesyonel çalışma hayatına 2001 yılında GlaxoSmithKline’da başlayan Buğra Kulak, sırasıyla Satış Temsilcisi, Pazar Araştırma & İş Analizi Uzmanı ve Ürün Müdürü pozisyonlarında toplam 4 yıl boyunca çalıştı. Sonrasında 1 yıl süresince Abbott’ta Ürün Müdürü pozisyonunda çalıştı.

Kariyerine 2006 tarihinde Roche’ta Ürün Müdürü olarak devam eden Buğra Kulak, 2008 yılında Kıdemli Ürün Müdürü rolüne atandı ve 1 yıl sonra Romatoloji İş Birimi’nden sorumlu İş Birim Müdürü rolüne terfi etti. 2011-2013 yılları arasında İsviçre’de yerleşik olarak Meme Kanseri İş Birimi Uluslararası Ürün Müdürü görevini yürüttü. 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve Cilt Kanseri İş Birimi ve Biomarker Ekibi’nden sorumlu İş Birim Müdürü rolünde çalışmaya devam etti. 2014 yılından günümüze dek Meme Kanseri İş Birimi’ne Pazarlama Direktörü ve Roche Biyolojik Ürünler Strateji Lideri rolündeki liderliğini başarıyla sürdürdü.

Buğra Kulak, yeni görevinde Janssen Türkiye’nin Merkezi Sinir Sistemi, Bulaşıcı Hastalıklar & Aşılar, İmmünoloji, Hematoloji & Onkoloji ve Kardiyovasküler & Metabolizma terapötik alanlarındaki portföyünün tüm satış ve pazarlama aktivitelerine, saha satış ekibine, sağlık çözümleri ve pazarlama ekiplerine, satış ve pazarlama operasyonlarımıza destek veren dijital strateji, satış etkinliği ve raporlama, iş zekâsı, yeni iş geliştirme, ihale yönetimi ve satış eğitim fonksiyonlarına liderlik edecek.

Buğra Kulak, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun oldu.


İçeriği Paylaşın