Dr. Murat Aşık, MSD Bölgesel Sağlık Politikası Lideri Oldu

Dr. Murat Aşık, MSD Bölgesel Sağlık Politikası Lideri Oldu

Dr. Murat Aşık, MSD Bölgesel Sağlık Politikası Lideri Oldu

Bizi Takip Et


MSD Türkiye’de Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapan  Dr. Murat Aşık EEMEA (Doğu Avrupa, Orta Doğru ve Afrika) Bölgesi “Bölgesel Sağlık Politikası Lideri” olarak atandı.

Dr. Aşık’ın sorumlulukları arasında, sorumlu olduğu bölgede bulunan 84 ülkede Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi (HTA) politikaları ve hastaların yenilikçi ilaçlara erişimindeki sorunların çözümüne dair politika önerilerine liderlik etmek ve bu çabaları desteklemek yer alacak.

Amerikan Şirketler Derneği’nin (ABFT) Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Yabancı Sermaye Derneği (YASED) bünyesinde de özellikle Fikri Mülkiyet Hakları alanında çeşitli çalışmalarda bulunan Dr. Murat Aşık aynı zamanda MSD Türkiye’de Kriz/Vaka Yönetimi Takımının koordinatörlüğünü de üstleniyordu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Aşık, aynı üniversitenin İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2009 yılında Sabancı Üniversitesi’nda Executive MBA eğitimini bitiren. Murat Aşık, 2003 yılında MSD ailesine katılmadan önce çeşitli devlet ve özel hastanelerde  Medikal Direktör, Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu ve İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmıştı.


İçeriği Paylaşın