Dünyagöz 15. Yılında Frankfurt’ta Hastane Açıyor

Dünyagöz 15. Yılında Frankfurt’ta Hastane Açıyor

Dünyagöz 15. Yılında Frankfurt’ta Hastane Açıyor

Bizi Takip Et


Göz sağlığı alanında Türkiye’de 11, yurt dışında ise 6 ayrı noktada faaliyet gösteren Dünyagöz Hastaneler Grubu, 15. yılını Almanya’da açmaya hazırlandığı tam teşekküllü hastane yatırımıyla kutluyor.

Swissotel’de düzenlenen basın toplantısında Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun 15 yılda göz sağlığı alanında elde ettiği başarılar ve büyüme hedeflerini anlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, 1 Haziran’da Frankfurt’ta hastane açacaklarını söyledi. Kapıcıoğlu, Dünyagöz Hastaneleri’nin hastanecilik hizmetlerindeki başarısının aynı zamanda bilimsel ve akademik anlamda da güçlü uzman bir ekiple perçinlendiğini ifade etti.

FRANKFURT’A  8 MİLYON  EURO’LUK  YATIRIM

Kapıcıoğlu, Frankfurt Schaumainkai’da Mein Nehri kıyısında hizmete girecek hastanenin 8 milyon Euro’ya mal olduğunu belirtti.  “Avrupa’nın gözüne bakmaya talibiz” diyen Kapıcıoğlu, Frankfurt Hastanesi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Avrupa Birliği’nin kalbinde ilk kez bir Türk sağlık grubu tam teşekküllü hastane açıyor. 1 Haziran’da resmen hasta kabulüne başlıyoruz. Almanya 82 milyon nüfusa sahip bir ülke. Frankfurt Hastanesi ile Almanlar başta olmak üzere tüm Avrupalılara hizmet vereceğiz.  Günde 250 muayene, 50 ameliyat ve 70 lazer ameliyatı yapma kapasitesine sahip hastanemizde, Alman devlet sigortası kapsamında her türlü  komplike göz ameliyatı yapılacak.”

“KORNEA HASTALARINA UMUT OLACAK”

Kapıcıoğlu, Frankfurt’ta açılacak hastanenin Türkiye’de kornea bekleyen 8 bin kişiye de umut ışığı olacağını belirtti. Kornea ithalatının 5 yıldır durdurulmuş olmasının Türkiye’de kornea sıkıntısının yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Kapıcıoğlu, “Frankfurt hastanemize ithal  ettiğimiz   kornealar ile Türkiye’de kornea bekleyen hastaları Almanya’ya götürüp nakil ameliyatını yapacağız. Hastaların Almanya hastanemize gelişleri tarafımızdan organize edilecek” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ 2 YIL İÇİNDE 61 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Avrupa’daki yatırımlarının tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden  Eray Kapıcıoğlu öncelikle “2011 yılında Almanya dışında İngiltere Londra’da hastane açmayı planlıyoruz.  2012 de ise Rusya, Ukrayna ve Körfez bölgesinde hastane açma planımız bulunuyor” diye konuştu.

Yurtdışı yatırımlarını hızlandıran Dünyagöz’ün Türkiye’de de yeni hastanelerle büyümeye devam edeceğini ifade eden Kapıcıoğlu,  Mayıs ve Haziran ayında Adana ve Samsun’da yeni hastaneler açacaklarını İzmir, Konya, Bursa ve Erzurum başta olmak üzere 6 şehirde daha olmayı hedeflediklerini söyledi.

Kapıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2011’de yatırım planımızı 31 milyon euro, 2012 yatırım planımızı 30 milyon euro olarak yaptık. 2 yılda 1200 kişiye daha istihdam yaratacağız. Yatırımlarımızı tamamlayıp 2 yıl içerisinde halka açılacağız.”


İçeriği Paylaşın