Dünyagöz’den Sağlık Turizmi

Dünyagöz’den Sağlık Turizmi

Dünyagöz’den Sağlık Turizmi

Bizi Takip Et


Dünyagöz Hastaneler Grubu Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker, yaz aylarında lazer göz ameliyatı için gelen yabancı hasta sayısında yüzde 70 oranında artış olduğuna dikkat çekti.

Yurtdışından gelen hastalara yönelik sağlık turizmi paketleriyle hem tedavi hem de 5 yıldızlı otellerde tatil fırsatı sunduklarını belirten Peker, “Vizelerin kalkması ülkemize sağlık turizmi açısından da katkı sağladı. Batı Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kafkas coğrafyasından gelen hasta sayılarında önemli artışlar var. Yabancı hastalar en çok lazer amaçlı ameliyatlar için ülkemize geliyorlar” dedi.

Yurtdışından yılda ortalama 30 bin hastanın göz tedavisi için Dünyagöz hastanelerine gelerek lazerden şaşılığa, göz estetiğinden retina hastalıklarına kadar gözün 19 branşında hizmet aldıklarını belirten Peker şu bilgileri verdi:

“Sağlık turizminde ülkemizin tercih edilmiş olmasının nedeni eskiden sadece fiyatların ekonomik olmasıydı. Oysa bugün Dünyagöz hastanelerinde uyguladığımız gelişmiş tedavi yöntemleri, refraktif cerrahi alanındaki deneyimimiz ile kaliteli hizmet sunuyoruz. Gelişmiş ülkeler de dahil birçok ülkede sağlık harcamaları arttığı için devlet bazı ameliyatların maliyetini üstlenmiyor. Böyle olunca hasta kendi ülkesinde çok fazla para harcayarak olabileceği bir ameliyat yerine sağlık turizminde sağlam alt yapıyı oluşturmuş Türkiye gibi ülkelere yöneliyor.  Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak güneydeki 5 yıldızlı otellerle yaptığımız anlaşmalar sayesinde hastalar Antalya’da 5 yıldızlı otel konforundaki hastanemizde ameliyat oluyor sonra da tercih ettiği otelde konaklayarak tatilini yapıyor. Fiyat, hizmet kalitesi, konfor ve doktor deneyimi burada hasta için çok önemli kriter. Türkiye bu kriterlere bakıldığında çok avantajlı durumda ve önemli sayıda hasta çekiyor.”


İçeriği Paylaşın