Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’ya 4 Ödül

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’ya 4 Ödül

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’ya 4 Ödül

Bizi Takip Et


Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, MediaCat dergisi tarafından 2006 yılından bu yana düzenlenen “MediaCat Felis Ödülleri”nde “Daylong Güneşin Mutlu Yüzü” ve Imutor Go kampanyaları ile Sağlık İletişimi kategorilerinde dört ödülün sahibi oldu.

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, güneşin zararlarından korunarak onun pozitif etkisinden faydalanmayı sağlayan “Daylong Güneşin Mutlu Yüzü” kampanyası ile MediaCat Felis Ödülleri’nde “En İyi Lansman Kampanyası” kategorisinde büyük ödülün; eczane teknisyenlerine yönelik bilgi yarışması “Imutor Go” ile de “En İyi Eğitim Projesi”, “En İyi Doğrudan Pazarlama Projesi” ve “En İyi Medikal Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde başarı elde ederek toplamda dört ödülün sahibi oldu.

12’ncisi gerçekleştirilen yarışmada Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’ya büyük ödülü getiren “Daylong Güneşin Mutlu Yüzü” projesi kapsamındaki çalışmalarda, güneşin insanları mutlu ettiği mesajını veren ve Daylong’u güneşten faydalanmayı sağlayan bir marka olarak konumlandıran Eczacıbaşı, bir sosyal deneyle de bu projesini destekledi. Güneşli ve güneşsiz ortamlarda farklı yaş gruplarındaki katılımcılara aynı soruları yönelten saha ekibi, sonuç olarak güneşsiz ortamda verilen cevapların karamsarlık, negatiflik içerdiğini; güneşli ortamda katılımcıların verdiği cevapların ve tepkilerin ise daha olumlu olduğunu gözlemledi. “Daylong Güneşin Mutlu Yüzü” kampanyası markanın bilinirliğini ve yüzlerdeki mutluluğu artırmak hedefiyle dijital ortamdaki çalışmalarla da desteklendi.

2017 Felis Ödülleri’nde Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’ya üç ödül getiren “Imutor Go” projesi ise Kasım 2016 tarihinde hayata geçirildi. Eczane teknisyenlerine yönelik dijital bir bilgi yarışması platformu olan Imutor Go’da eczane personelinin Imutor ürün bilgisini ve sıcak satışa yönelik çapraz satış tekniklerini taze ve doğru tutmak, bu sayede teknisyenin elden ürün satışını arttırmak amaçlandı. Bagisiklikkazandirir.com üzerinden kurgulanan Imutor Go bilgi yarışması ile dört hafta boyunca her hafta birinci olan teknisyenler ile ayın ilk üç teknisyeni ödüllendirildi. 4 Aralık 2016’da sona eren bilgi yarışması ile toplamda 1100 eczane ile 2300 teknisyene ulaşıldı.

Reklam endüstrisinde medya planlamanın önemini ve reklamın başarısındaki rolünü vurgulamak amacıyla, her sene uzman jüri tarafından değerlendirilen başarılı çalışmalar “Felis Ödülleri” kapsamında ödüllendiriliyor.


İçeriği Paylaşın