Fransız Juvisé, Eczacıbaşı İşbirliği

Fransız Juvisé, Eczacıbaşı İşbirliği

Fransız Juvisé, Eczacıbaşı İşbirliği

Bizi Takip Et


Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Fransa ilaç sektöründe faaliyet gösteren Juvisé Pharmaceuticals ile psikiyatri ilaçları alanında işbirliği yaptı. İşbirliğinin ilk adımı ise, başta psikosomatik rahatsızlıklar olmak üzere, anksiyete, huzursuzluk, konsantrasyon zayıflığı vb. durumların eşlik ettiği ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir antidepresanın lisans sözleşmesi ile atıldı.

Anlaşma nedeniyle düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol, “Daha ekonomik ilaçlarla etkin tedavi stratejimiz çerçevesinde, hem kamuya hem vatandaşlarımıza katkı sağlayacağına inandığımız bu anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin, gelecekte özellikle sinir sistemiyle ilgili yeni ürünlerde hızla geliştirilmesinde, Juvisé ile  tam bir fikir birliği içindeyiz” dedi.

Juvisé Pharmaceuticals Kurucusu ve Başkanı M. Frédéric Mascha ise, lisans sözleşmesi imzaladıkları ilacın Türkiye’de çok iyi tanındığını, yüksek etkinlik ve düşük bağımlılık riski gibi özellikleri sayesinde doktorlar tarafından sıkça başvurulan bir ilaç olduğunu belirterek, “Bu ortaklık bizlere, büyüyen Türkiye pazarında varlığımızı güçlendirme ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.’nin yardımlarıyla Juvisé Pharmaceuticals’ın ürün portföyünde bulunmakla beraber henüz Türkiye pazarında hastalarla buluşmamış olan ürünlerimizi bu pazarda ruhsatlandırma fırsatı sunacaktır” diye konuştu.

JUVISÉ PHARMACEUTICALS HAKKINDA

Lyon merkezli bir ilaç şirketi olan Juvisé Pharmaceuticals, merkezi sinir sistemi hastalıkları ve romatolojik hastalıkların tedavisine yönelik orijinal ilaçlar konusundaki uzmanlığı ile tanınıyor. Juvisé Pharmaceuticals, Avrupa, Türkiye ve Afrika’ya yayılan 31’den fazla ülke pazarında faaliyet gösteriyor.


İçeriği Paylaşın