Acıbadem, Makedonya’daki Sistina Hastanesi’ne ortak oldu

Acıbadem, Makedonya’daki Sistina Hastanesi’ne ortak oldu

Acıbadem, Makedonya’daki Sistina Hastanesi’ne ortak oldu

Bizi Takip Et


Hisselerinin yüzde 50,32’sini satın alarak, Makedonya’daki Sistina Hastanesi’ne ortak olan Acıbadem, Balkanlar’a açılmış oldu.

Türkiye’de özel sağlık sektöründe edindiği 20 yıllık birikimini/know-how’ını çevre coğrafyada yapacağı stratejik işbirlikleriyle paylaşmayı hedefleyen Acıbadem Sağlık Grubu, bu bağlamda ilk adımını geçen yıl yine, Sistina Hastanesi ile atmıştı.

Konuyla ilgili olarak Acıbadem Sağlık Grubu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Sistina Hastanesi ile Acıbadem Sağlık Grubu’nun ilk işbirliği temasları, 2010 yılının Ağustos ayında başladı ve 2010 yılının Kasım ayında imzalanan know-how anlaşmasıyla daha da genişletildi. Tıbbi, hemşirelik ve idari bileşenleri olan bu anlaşma kapsamında Sistina’nın hekim, hemşire ve diğer sağlık profesyonellerine Acıbadem hastanelerinde eğitim ve gelişim olanakları tanındığı gibi, Acıbadem’in hekim ve hemşireleri yerinde eğitim için Üsküp’e gittiler. Ayrıca teknolojik altyapının geliştirilmesi ve kullanımıyla ilgili tecrübeler de paylaşıldı.

Know-how paylaşımı sürecinin karşılıklı başarıyla ilerlemesi sonucunda Acıbadem ile Sistina arasındaki işbirliğinin resmi bir iş ortaklığına dönüştürülmesi gündeme geldi ve nihayet Ekim 2011 itibariyle Acıbadem, Sistina Hastanesi’nin hisselerinin yüzde 50,32’sini satın aldı. Böylece Makedonya’daki nitelikli sağlık hizmetini daha da geliştirme yolunda önemli bir adım atılmış oldu.”


İçeriği Paylaşın