Abdi İbrahim, 100. Yaşını Van GoghAlive İle Kutluyor

Abdi İbrahim, 100. Yaşını Van GoghAlive İle Kutluyor

Abdi İbrahim, 100. Yaşını Van GoghAlive İle Kutluyor

Bizi Takip Et


Abdi İbrahim, 100’üncü kuruluş yıldönümünü; sanat, bilim ve teknolojiyi yenilikçi bir şekilde harmanlayan Van GoghAlive Dijital Sanat Sergisi ile kutluyor.

Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, “100 yıldır tıbba ve insanlığa hizmet misyonuyla çalışan şirketimizin önünde, şimdi yeni bir yüzyılın kapıları açılıyor. Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla gelecekte daha büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tam. 100. yaşımızı, sanatseverlere unutamayacakları bir görsel şölen yaşatacak olan Van GoghAlive ile kutluyor olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan sergi, 10 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Karaköy Antrepo 3’te, 15 Ekim-30 Aralık tarihleri arasında da Ankara Cer Modern’de ziyarete açık olacak.

Sanat, bilim ve teknolojiyi yenilikçi bir şekilde harmanlayan ve bu özelliğiyle Abdi İbrahim’in 100 yıllık bakış açısını yansıtan Van GoghAlive, 10 Şubat Perşembe günü İstanbul Karaköy Antrepo 3’te sanatseverlerle buluştu. 3.000’in üzerinde dijital imajın tek bir hikâye anlattığı çarpıcı bir sanat ve teknoloji füzyonu olan Van GoghAlive, izleyiciyi alışılageldik müze kavramının ötesine geçirerek, resmin hikâyesinin içinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, 2012 itibariyle adını ‘asırlık’ şirketler arasına yazdıran Abdi İbrahim’in ikinci yüz yılına köklü geçmişinden aldığı ilham, güçlü vizyonu, dinamik yapısı ve çağdaş bakış açısıyla ilerlediğini belirtti.

ÇERÇEVE YOK, İÇİNDESİN

Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve Abdi İbrahim’in katkılarıyla önce İstanbul ardından da Ankara’da sanatseverlerle buluşacak Van GoghAlive, ziyaretçilerin ‘unutulmaz bir deneyim’ diye tanımladıkları canlı bir ışık, renk ve ses senfonisi yaşatıyor. Çerçevesi olmayan sergide, dahi ressamın 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor.


İçeriği Paylaşın