Medicana İlk Böbrek Naklini Yaptı

Medicana İlk Böbrek Naklini Yaptı

Medicana İlk Böbrek Naklini Yaptı

Bizi Takip Et


Medicana Ankara Hastanesi’nde, geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Sadık Ersöz başkanlığındaki uzman ekibin gerçekleştirdiği ameliyatla, 47 yaşındaki erkek hastaya böbrek transplantasyonu yapıldı.  Başarı ile gerçekleştirilen nakil ameliyatının ardından hasta,  5 gün sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Medicana Ankara Hastanesi yeni açtığı Nakil Ünitesinde gerçekleştirdiği böbrek nakli ameliyatlarının yanı sıra karaciğer nakli ameliyatlarına da başlamayı planlıyor. Medicana’dan yapılan açıklamaya göre, “Normal şartlarda kamu hastanelerinde 90 günlük bir sürede hazırlanabilen hastalar, Medicana International Ankara Hastanesi’nde bir haftada hazırlanarak, ameliyat sonrası 5 gün içerisinde taburcu oluyor.”

Prof.Dr. Sadık Ersöz ”Böbrek nakli en çok talep gören nakil türü. Türkiye’de 50 bine yakın diyalizde bekleyen hasta var. Bu hastaların çok büyük bir kısmı transplantasyonla diyalizden kurtulup normal bir hayat sürebilirler. Biz Medicana Ankara Hastanesi olarak gerçek anlamda referans merkezi olmayı hedefliyoruz. Doktor kadromuz ve teknik donanımımız ile her türlü ameliyatı son teknoloji ile A’dan Z’ye yapabilecek yeterlilikteyiz. Burada gerçekleştirdiğimiz bu ilk ameliyatla birinci vakamız son derece hızlı bir şekilde tamamlandı” dedi.


İçeriği Paylaşın