‘’Epilepsi İçin Bak’’ Üçüncü Ödülünü Aldı

‘’Epilepsi İçin Bak’’ Üçüncü Ödülünü Aldı

‘’Epilepsi İçin Bak’’ Üçüncü Ödülünü Aldı

Bizi Takip Et


Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile UCB Pharma’nın koşulsuz destekleriyle hayata geçirilen ‘’Epilepsi İçin Bak’’ projesi üçüncü ödülünü Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nden aldı. Dünya Epilepsi Günü kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından 11’incisi yapılan törende ‘’Jüri Özel Ödülü’’ne layık görüldü.

Epilepsi İçin Bak projesi, epilepsi hakkında toplumda süregelen yanlış yönlendirmeler ve eksik bilgiler nedeniyle oluşan ön yargıları ortadan kaldırmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla Dünya Epilepsi Günü kapsamında, UCB Pharma’nın koşulsuz desteğiyle, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği iş birliği ile hayata geçirildi

Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Sağlıkta Sosyal Sorumluluk

Ödülleri’nden jüri özel ödülünün sahibi olan ‘’Epilepsi İçin Bak’’ projesi, kamuoyu genelinde geniş kitlelere ulaşarak ses getirdi. Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran farkındalık projesi topluma mal olmuş birçok ünlü ismin de gönüllü desteğini aldı.

EPİLEPSİ HASTALIĞI HAKKINDAKİ ÖN YARGILARA DUR DEMEK İÇİN MOR GÖZLÜKLER TAKILDI 

Bakış açısını değiştirmek ve epilepsiye dikkat çekmek için ‘’mor gözlük’’ ikonu üzerinden #DünyaEpilepsiGünü, #EpilepsiİçinBak hashtagleriyle Facebook, Istagram ve Twitter üzerinden gerçekleştirilen çalışmalar ile yaklaşık 11 milyon kişiye ulaşıldı. Toplum tarafından takip edilen ünlü isimler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla epilepsi için bak dedi ve projenin gönüllü destekçisi oldu.


İçeriği Paylaşın