Evren Özlü’ye Boehrınger Ingelheım’den Önemli Görev!

Evren Özlü’ye Boehrınger Ingelheım’den Önemli Görev!

Evren Özlü’ye Boehrınger Ingelheım’den Önemli Görev!

Bizi Takip Et


2016 yılından beri Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan ve 2020 yılındaki tüm küresel dinamiklere ve engellere rağmen organizasyonu başarılı bir şekilde yöneten Evren Özlü, Türkiye görevine ek olarak Sahra Altı Afrika Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. 2020 yılında bölgenin iş modelindeki değişim sürecine liderlik eden Özlü, 2021 yılı itibarıyla bölgenin Genel Müdürü olarak görev yapacak. Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü’nün Sahra Altı Afrika Bölgesi liderliğine atanması ile bölgeye bağlı bulunan Afrika ülkeleri, iş sonuçlarını Türkiye organizasyonuna raporlayacak.

“TÜRKİYE ORGANİZASYONU OLARAK BAŞARILARIMIZIN İZ DÜŞÜMLERİNİ YAŞIYORUZ”

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına rağmen bağlı bulunduğu Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Bölgesi’nin büyük oyuncusu olarak yılı başarı ile tamamladıklarına dikkat çeken Özlü, “Türkiye organizasyonu olarak sergilediğimiz başarılı yönetim süreçleri sayesinde META Bölgesi’nin büyük oyuncusu konumundayız. Ülkemizdeki başarılı iş gücü, küresel organizasyonumuz tarafından da fark ediliyor ve bunun sonucu olarak birçok bölgeye küresel bazda atama gerçekleştiriyoruz. Sergilediğimiz bu organizasyonel kabiliyetin iz düşümü olarak, bundan böyle Sahra Altı Afrika Bölgesi’nin yönetimini Türkiye olarak üstleniyoruz. Türkiye organizasyonu için çok önemli olan bu atama ile Sahra Altı Afrika Bölgesi’ne bağlı ülkeler iş süreçlerini artık Türkiye organizasyonuna rapor edecek” dedi.

“HASTALARIN İLACA ERİŞİMİNİN KISITLANMAMASI İÇİN ARA VERMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

2020 gibi zorlu bir yılda odak noktalarından taviz vermediklerine dikkat çeken Özlü, “Şirketimizi konumlarken her zamanki önceliğimiz daha fazla hastanın sağlığa erişebilmesi oldu. Şartlar ne olursa olsun bu öncelikliğimizden asla uzaklaşmadık. 2020, bu yolda ilerlerken değişen koşullara ne kadar hızlı uyum sağlayabileceğimizi görmemiz için çok faydalı bir yıl oldu. Böylesine zorlu bir dönemde hastaların ilaca erişiminin kısıtlanmaması için ara vermeden çalışırken; dünyada ‘Making More Health’, Türkiye’de ise ‘Daha Fazla Sağlık’ olarak bilinen girişimimiz ile pandeminin etkilerini tüm dünyada azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2021 yılında da gerek ülkemizde gerek Sahra Altı Afrika Bölgesi’nde daha fazla sağlık için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


İçeriği Paylaşın