Figen Şamdancı, Abbott Türkiye’de

Figen Şamdancı, Abbott Türkiye’de

Figen Şamdancı, Abbott Türkiye’de

Bizi Takip Et


Figen Şamdancı, Nisan 2011 tarihi itibariyle Abbott Türkiye’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmaya başladı.  Şamdancı, yeni görevini Abbott Türkiye (AI) Genel Müdürü’ne bağlı olarak yürütecek.

Marmara Üniversitesi İngilizce Bölümü`nden mezun olan ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Stratejik Pazarlama Programını tamamlayan Figen Şamdancı, 1992 yılından bu yana Pfizer Türkiye`de sırasıyla Pazarlama Hizmetleri Müdürü, Ürün İletişim Müdürü ve Kurumsal İletişim Müdürü pozisyonlarında görev almıştı.

Figen Şamdancı, aynı zamanda Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) PR Komitesi Başkanlığı görevini de yürütüyor.

ABBOTT FİRMASININ FAALİYET ALANI

Abbott sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren uluslararası bir firma. Firmanın verdiği bilgilere göre faaliyet alanı şöyle:

”Abbott’un araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlama faaliyetleri ilaçtan, beslenme ürünleri, cihazlar ve tanı gereçlerine kadar geniş bir yelpazede medikal ürünü içeriyor. Firma, yaklaşık 90,000 kişiyi istihdam ediyor ve ürünlerini 130’dan fazla ülkede pazarlanıyor. Abbott, Türkiye’de 1987 yılından beri faaliyet gösteriyor. Ana merkezi İstanbul’da olan Abbott Türkiye’nin 850’den fazla çalışanı bulunuyor.”


İçeriği Paylaşın