Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Bizi Takip Et


Yüzün karakteristik yapısına ve kalçaların bitişine daha çekici ve sempatik bir anlam katan gamzeler, bugün gelişmiş estetik cerrahi teknikleriyle oluşturulabiliyor. Yanaklarında ve kalça üstünde gamze olmasını isteyenler, pratik bir şekilde uygulanan teknikle arzu ettikleri gamzelere kavuşabiliyorlar

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr Bülent Cihantimur, son günlerde sıklıkla talep edilen gamze estetiği hakkında bilgiler verdi: “ Doğuştan gelen gamzeler, gülme, konuşma gibi yüz mimikleri yapıldığında, mimik kaslarının arasında kalan boşlukla oluşurlar. Aynı şekilde kalça üstünde beliren gamzeler de cilt altındaki bağ dokusunun bu boşluk sayesinde aşağı çekilmesi sonucu daha belirgin hale gelir. Estetik cerrahi ile bu gamzeleri, pratik bir teknikle, son derece doğal bir görüntü kazandırarak oluşturabiliyoruz”.

YÜZE GAMZE ESTETİĞİ NASIL YAPILIYOR?

“Öncelikle hastamızla beraber yüz kontürüne uygun olarak, gamzenin oluşturulacağı yeri belirliyoruz. Lokal anestezi altında, yanağın iç kısmına ufak bir dikiş atıyoruz. Küçük emilebilir iple yapılan bu dikiş, derinin yanak içinden alt yüzeyini yakalar ve istenilen yerde gamze şeklinin oluşturulmasını sağlar. İç deri ve kas arasındaki bu ufak yara birkaç gün içinde iyileşir ve dikiş erir. Sonucunda da kalıcı gamze oluşturulmuş olur. Deri yüzeyine müdahale olmadığı, ağız içinden uygulama yapıldığı için iz kalmaz.” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, gamze estetiğinin, isteyen hemen herkese yapılabileceğini de vurguladı.

GAMZELER GÜLÜMSEMEYİ AYDINLATIR

“Gamze estetiği olmak isteyen hastalarımızın çoğu, karakteristik bir görüntüye sahip olmak için bu işlemi yaptırmak istiyor. Gamze çoğu kültürde iyi şansı ve refahı simgeliyor. Gamzeli bir suratın gülümsemeyi aydınlattığını, yüzü daha çekici ve sempatik gösterdiğini ve farklı bir ifade kattığını da söyleyebiliriz” diyen Cihantimur ayrıca işlemin ortalama 15 dakika sürdüğünü ve sosyal hayatı etkilemeyen bir uygulama olduğunu ifade etti ve ekledi:” Gamze estetiği sadece yüze değil kalça bölgesine de yapılmaktadır”. Kalça bölgesindeki gamzelerin çekiciliği artırması sebebiyle talep gördüğünü ifade eden Cihantimur: “İlk önce kalça bölgesinde gamze yerlerini belirliyoruz. Sonra o bölgeden yağ doku alıp gamze oluşmasını sağlıyoruz. Bu işlem de yaklaşık 20 dakika kadar sürüyor” dedi.


İçeriği Paylaşın