Ebebek İle Getwell'den Çocuklar İçin Anlamlı İşbirliği

İyiliği Keşfet mottosuyla yola çıkan Getwell’in Koruncuk Vakfı ile birlikte tasarladığı ‘İyilik Yara Bantları’ Temmuz ayı itibariyle Ebebek mağazalarında satışa sunulacak. Elde edilen gelir ise Koruncuklar yararına kullanılacak.

Ebebek İle Getwell'den  Çocuklar İçin Anlamlı İşbirliği

Bizi Takip Et


Getwell ve Koruncuk Vakfı geçtiğimiz Nisan ayında önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Getwell, üzerinde Koruncukların çizimlerinin yer aldığı İyilik Yara Bantları’nı tasarladı. İyilik Yara Bantları’nın satışından elde edilecek gelir ise Koruncukların ihtiyaçları için kullanılacak. Ebebek ile Getwell arasında yapılan iş birliği ile birlikte İyilik Yara Bantları, Temmuz ayı itibariyle, Ebebek mağazalarında da satışa sunulacak.

"KORUNCUKLARA YAPILAN DESTEK ARTACAK"

İş birliği kapsamında açıklamada bulunan Honnes Sağlık Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Avşar, “Getwell olarak Koruncukların çizdiği resimlerden ilham alarak ‘İyilik Yara Bantları’nı tasarladık. Koruncuk Vakfı bu yara bantlarının satışlarından elde edilen geliri çocuklarımızın geleceği için kullanacak. Türkiye’nin önde gelen bebek ürünleri satış mağazası Ebebek ile de satış konusunda iş birliğine vardık. İyilik Yara Bantları’mız Temmuz ayı itibariyle Ebebek mağazalarında olacak. Böylece koruncuklarımıza yapacağımız katkı artacak. Getwell olarak biliyoruz ki eğitim ve barınma her çocuğun temel hakkı ve tüm çocuklar hayallerine kavuşmayı hak ediyor. Bu iş birliklerinden onur ve gurur duyuyoruz.” dedi.

Getwell İyilik Yara Bantlarının satışından elde edilen gelirin yanı sıra Koruncuk Vakfı’na sağlık malzemeleri konusunda da destek veriyor. Getwell, yara bantları satışında Koçtaş, Eve ve Migros gibi yaygın satış noktalarının yanı sıra İstegelsin aracılığı ile online alışverişle de kolay erişim imkanı sunuyor.

KORUNCUK VAKFI

1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı; geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Koruncuk Vakfı, çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara ortaokuldan üniversiteye kadarKoruncukköylerde ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriyor.

Sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla kültürel yoksunluk içinde bulunan çocukların sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Vakıçatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş gençlere ise değişen kapsam ve seviyelerde psiko-sosyal ve ekonomik destekler sunuyor. Psiko-sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Vakıf, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor.

Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.


İçeriği Paylaşın