Glütensiz Beslenenler İçin FİLE'den Siyah Etiket Uygulaması

Gıda, temizlik ve kişisel bakım kategorilerinde ürünler geliştiren FİLE; glütensiz ürünlerin erişebilirliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla siyah etiket uygulamasına geçti.

Glütensiz Beslenenler İçin FİLE'den Siyah Etiket Uygulaması

Bizi Takip Et


Gıda, kişisel bakım ve ev temizlik ürünlerini tüketicisiyle buluşturan FİLE, müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulamaya imza attı. Marka, tüm mağazalarında geçerli olmak üzere glütensiz ürünlerinde siyah etiket uygulamasını başlattı.

Mağazalarının yanı sıra mobil uygulamasında da glütensiz ürün kategorisi oluşturan FİLE, bu uygulama ile özellikle tek tedavi seçeneği glütensiz diyet olan çölyak hastalarının bu ürünlere erişebilirliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Glüten; glüten duyarlılığı, çölyak hastalığı, buğday alerjisi ve huzursuz bağırsak sendromu gibi rahatsızlıklara sahip bireylerde çeşitli yan etkilere neden oluyor. Yanı sıra yapılan araştırmalar; glütensiz beslenmenin sindirim sistemi ve kan şekerinin dengelenmesine, şişkinliğin azalmasına, bağırsak sisteminin korunmasına, otoimmün hastalıklara yakalanma riskinin düşmesine ve hatta odaklanma süresinin uzamasına yardımcı olduğunu gösteriyor. 

FİLE

GLÜTENSİZ ÜRÜNLER MÜŞTERİ BEKLENTİLERİNE GÖRE RAFLARDA YERİNİ ALIYOR

Herkes için ulaşılabilir, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler geliştiren süpermarket zinciri, glütensiz ürünlere ulaşmakta zorluk çekildiği içgörüsüyle yola çıkarak glütensiz beslenenlerin market alışverişlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Glütensiz beslenenler, FİLE mağazalarındaki siyah etiketleri takip ederek aradıkları birçok ürüne kolayca ulaşabiliyor.

Marka; makaron, nohut cipsi, tiramisu, tatlı ve tuzlu kraker çeşitlerinden glütensiz bebek bisküvilerine kadar geniş bir yelpazede ve 12 farklı kategoride toplam 120 glütensiz ürünü tüketicilerle buluşturuyor. Ürün yelpazesini tüketici geri dönüşleriyle sürekli olarak geliştirmeye odaklanan FİLE, bu kategorideki ürün çeşitliliğini sağlamak ve yeni ürünler geliştirmek adına müşterilerinin önerilerini ve geri bildirimlerini dikkate alıyor. Glutensiz yulaf ezmesi, glutensiz kraker ve pirinç patlağı çeşitleri özellikle tüketicilerin isteği doğrultusunda raflarda yerini alırken marka bu kategoride daha fazla ürünü glütensiz beslenenlerin beğenisine sunmayı hedefliyor.


İçeriği Paylaşın