Gilead Sciences “Hayat Bulan Fikirler” Projesinin Yeni Dönem Başvuruları Başlıyor

Gilead Sciences “Hayat Bulan Fikirler” Projesinin Yeni Dönem Başvuruları Başlıyor

Gilead Sciences “Hayat Bulan Fikirler” Projesinin Yeni Dönem Başvuruları Başlıyor

Bizi Takip Et


Gilead Sciences Türkiye’nin 2013 yılında başlattığı proje destek programı “Gilead ile Hayat Bulan Fikirler” bu yıl 7’nci kez yapılacak. Uzman hekimler ve tıp fakültesi veya Genetik, Biyomedikal gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ile hastalık alanında çalışan Sivil Toplum Kuruluşları bilimsel ve sosyal projeleriyle 31 Mayıs 2019’a kadar Programın web sitesinden başvurularını yapabilecekler. Projeler bağımsız iki ayrı jüri tarafından değerlendirilecek ve kazananlar Ekim 2019’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Gilead Sciences Türkiye’nin 6 yıldır sürdürdüğü destek programı, “Hayat Bulan Fikirler” 7’nci kez yeni projelerin hayata geçirilmesini sağlayacak. “Desteklenen her iyi fikir, hayatı değiştirir” diyerek yürütülen programa son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019. 2019 yılında proje kapsamında yaklaşık 100 bin dolar katkı sağlanacak. Başvurular programın internet sitesi www.hayatbulanfikirler.com aracılığıyla online olarak kabul edilecek. Projeler kendi alanında deneyimli ve bağımsız jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve kazananlar düzenlenen ödül töreni ile açıklanacak.

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler Programı’na 2013 yılından bu yana 300’ün üzerinde başvuru yapıldı. Gilead Sciences Türkiye bugüne kadar HIV, Hepatit B, Hepatit C, hematoloji, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları gibi hastalık alanlarında 35’i bilimsel, 11’i sosyal toplam 46 projeye destek verdi. Bugüne kadar verilen destek miktarı ise 700 bin dolar.

HASTALIK FARKINDALIĞI HAYAT KURTARIR

Hastalara en iyi çözümleri sunmak için adanmışlıkla çalıştıklarını belirten Gilead Sciences Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, şu bilgileri paylaştı;

“Gilead Sciences olarak bilimin ışığında tedavi alanlarımızdaki ihtiyaçları karşılamayı misyon edinen bir şirketiz. Geçtiğimiz 6 yıl süresince Gilead Sciences Türkiye olarak tamamen bağımsız şekilde değerlendirilen 46 projeye destek olduk. Tüm dünyada araştırmalarımıza ek olarak bilimsel ve sosyal projelere de verdiğimiz destek ile hastaların hayatlarını değiştiriyoruz. Türkiye’deki Hayat Bulan Fikirler Programı bu anlamda diğer ülkelere de örnek olan önemli projelerden biri. Gilead Sciences olarak, etkisinin dalga dalga yayılarak birçok kişiye fayda sağlayacağına inandığımız “Gilead ile Hayat Bulan Fikirler” programını yürütmekten gurur duyuyoruz.”


İçeriği Paylaşın