Gsk Türkiye 2018’e Yeni Atamalarla Başlıyor

Gsk Türkiye 2018’e Yeni Atamalarla Başlıyor

Gsk Türkiye 2018’e Yeni Atamalarla Başlıyor

Bizi Takip Et


Küresel stratejilerle paralel büyümeyi sürdürmek için kurumsal yapısını yenileyen GSK Türkiye, iki departmanı birleştirdi. 01.01.2018 tarihi itibariyle;  Ecz. Işıl Berker Kayhan, Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğü, Selcen Çökdü ise İletişim ve Hasta İlişkileri Departman Liderliği görevine getirildi.

GSK Türkiye, küresel stratejilerle paralel olarak büyümeyi ve performansı tetiklemek, güven ortamı yaratmak ve iş stratejilerine uygun kurumsal yapıyı oluşturmak üzere İletişim ve Hasta İlişkileri departmanını, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler departmanı ile birleştirdi. Bu değişiklikle birlikte, 2012 yılında GSK’ya katılan ve Eylül 2016 tarihinden bu yana Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü görevini yürütmekte olan Ecz. Işıl Berker Kayhan, 01.01.2018 tarihi itibariyle; Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak atandı. 2016 yılından bu yana Kritik Hastalıklar İş Birimi Müdürü görevini yürütmekte olan Selcen Çökdü ise, İletişim ve Hasta İlişkileri Departman Liderliği görevine getirildi.

Işıl Berker Kayhan kimdir?

1997 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2002 yılına kadar aynı üniversitenin Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Berker Kayhan, 2003-2012 yılları arasında Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanında farklı görevler üstlendi. Eylül 2012 tarihinde GSK Türkiye’ye Ruhsat Müdürü olarak katılan ve sonrasında Ruhsatlandırma Departman Lideri pozisyonuna atanan Berker Kayhan, bu süre zarfında Pazara Erişim departmanında da çeşitli proje yönetimi sorumluluklarını üstlendi. Berker Kayhan, 1 Eylül 2016 tarihinden bu yana, Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Selcen Çökdü kimdir?

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme yönetimi yüksek lisansı yapan Çökdü, kariyerine 2000 yılında Anadolu Isuzu Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2002 yılında Merck Sharp&Dohme’da üst yönetim pozisyonlarında görev aldı ve son olarak Osteoporoz ve Kadın Sağlığı Satış ve Pazarlama Müdürü görevini yürüttü. Daha sonra Vodafone Kurumsal İletişim Kıdemli Yöneticisi pozisyonunda çalışan Çökdü, 2016 yılında katıldığı GSK Türkiye’de Kritik Hastalıklar İş Birimi Müdürü olarak görev yapıyordu.


İçeriği Paylaşın