Göz Sağlığında Tıbbi İşbirliği

Göz Sağlığında Tıbbi İşbirliği

Göz Sağlığında Tıbbi İşbirliği

Bizi Takip Et


Göz ile ilgili tüm tedavi ve ameliyatların gerçekleştirildiği Göz Nurunu Koruma Vakfı’nın uzman doktor kadrosu, Özel Surp Agop Hastanesi’nde göz biriminde Katarakt, Glokom, Kornea, Oküloplasti, Refraktif Cerrahi, Retina, Şaşılık ve Çocuk Göz Hastalıkları, Kontakt Lens konularında ameliyatlar da dahil olmak üzere hizmet verecekler. İşbirliğinin duyurulduğu yazılı açıklamada şu bilgiler verildi:

“Türkiye’nin ilk göz hastanesini bünyesinde barındıran Göz Nurunu Koruma Vakfı sonradan olma körlükle mücadele amacıyla 1984 yılında kuruldu. Amaca giden yolda “Erken Teşhis”, “Doğru ve Etkin Tedavi” ve “Halkı Bilinçlendirmek” yöntemlerinin kullanıldığı Göz Nurunu Koruma Vakfı’nın bünyesinde Bayrampaşa Göz Hastanesi, İdealtepe Göz Merkezi, Yıldırım Göz Merkezi (Bursa) bulunuyor. Kuruluşundan bu yana özelikle öğrenciler başta olmak üzere halka yönelik ücretsiz göz taramalarıyla da sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriliyor.

1837 yılında kurulan, tüm tedavi hizmetlerinin ve huzurevinin de yer aldığı Özel Surp Agop Hastanesi’nde sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, hastane çalışanları yakın zamanda, okullarda A (Domuz) gribinden korunmanın yolları eğitimini verdiler.”


İçeriği Paylaşın