GSK Türkiye Kadın Çalışanlarının Her Anında Yanında

GSK Türkiye Kadın Çalışanlarının Her Anında Yanında

GSK Türkiye Kadın Çalışanlarının Her Anında Yanında

Bizi Takip Et


300 yılı aşkın süredir aşı, ilaç ve tüketici sağlığı alanlarında yenilikçi sağlık çözümleri sunan GSK, Türkiye’de 60 yıldan fazla süredir hayatın “her anında iyilik sağlık” için çalışıyor. GSK Türkiye kadın istihdamına verdiği önemle öne çıkıyor. GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nin yüzde 50’sinden fazlasını kadınlar oluşturuyor. Her pozisyonda kadınlara çok güvendiklerini ve önemli görevler teslim ettiklerini belirten GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu “2018 yılından bu yana GSK Türkiye’de 21 kadın global ve bölgesel görevlere terfi etti. GSK olarak, yurtiçi ve uluslararası projelerle tüm çalışanlara eşit imkanlar ve zengin kariyer fırsatları sunmayı hedefliyoruz” dedi.

SADECE ÜLKE İÇİNDE DEĞİL GLOBAL POZİSYONLARDA DA KADINLARI GÜÇLENDİRECEK PROJELER

Her yaştan milyonlarca kişiye yenilikçi sağlık çözümleri ulaştıran GSK, Türkiye’de her anında iyilik sağlık için çalışıyor. Çalışanların kendilerini oldukları gibi rahatça ifade edebilmesi, işlerini yaparken kendilerini iyi hissedebilmesi ve tüm deneyimlerinde öğrenme ve gelişim sürekliliğinin sağlanmasını insan kaynakları stratejisinin odağına koyan GSK Türkiye, kadın- erkek oranında dengeyi yakalamayı önceliklendiriyor. Kadınları iş hayatında desteklemenin çok önemli olduğunun altını çizen Burcu Kuyucu  “Mentorluk programlarımız, kadın çalışanlarımıza verdiğimiz farklı görev ve sorumluluklar ile onların kişisel gelişimlerini destekliyoruz. İş-özel hayat dengesi kurmaları için özel günlerinde yanlarında oluyoruz. GSK Türkiye’de annelik izni 19 hafta olarak kullanılıyor. Sadece kendi çalışanlarımızı değil, çalışanlarımızın eşlerini de düşünüyoruz. Bu yüzden, eşlerinin yanlarında olabilmeleri için, yasal olarak 5 gün süren babalık iznini 3 hafta olarak uyguluyoruz. Doğum öncesi ve sonrasında destek programlarımızla çalışanlarımızın yanında yer alıyoruz. Ayrıca; yeni doğum yapan çalışanlarımıza part time çalışma opsiyonu sunuyoruz. Bunun dışında doğum yapan çalışanlar bebekleri bir yaşına gelene kadar şehir dışı şirket toplantılarına bebekleri ve refakatçileri ile katılabiliyor ve masrafları şirket tarafından karşılanıyor.” dedi.

GSK Türkiye, sadece şirket içerisinde değil, sektörde de kadınları destekleyecek projeleri hayata geçiriyor. 2020 yılında başlayan “Sahayı Keşfet” programı ile üniversitelerin son sınıf öğrencilerine eğitim ve kariyer imkanı sağlayacak olan GSK Türkiye, bu proje ile 5 ay boyunca “satış becerileri, kişisel gelişim, kendini ifade etme ve temel medikal bilgileri” kapsayan online eğitimler ve saha profesyonellerinin deneyimlerini paylaşacağı buluşmalar gerçekleştirecek. Bu projenin; gençleri iş hayatına hazırlama konusunda çok önemli ve yenilikçi bir proje olduğunu vurgulayan Burcu Kuyucu; “Bu proje çerçevesinde, Anadolu’da yaşayan kadınlarımızın ilaç sektörüne kazandırılması en önemli önceliklerimizden biri.” dedi.

GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER MERKEZ BÖLGE ÜLKELERİNİN LİDERLİĞİNDE KADININ GÜCÜ: IŞIL BERKER KAYHAN

“1997 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tamamladıktan sonra 2002 yılına kadar Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev aldım. 2003-2012 yılları arasında Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanlarında farklı görevler üstlendim. GSK’da 2012 yılından bu yana sırasıyla Ruhsat Müdürü ve Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörlüğü görevlerini yürüttüm. Mart 2020 itibariyle Gelişmekte olan Ülkeler Merkez Bölgesi İletişim, Resmi İlişkiler & Pazara Erişim Direktörü olarak göreve başladım. Profesyonel hayatta iş-özel yaşam dengesinin kurulması çok önemli; özellikle de anneyseniz. GSK Türkiye; bizleri önemsediği kadar ailelerimizi de önemsiyor. Ailelerimizi de kapsayan uygulamalarla her anımızda yanımızda olduğunu hissettiriyor. 19 yaşında bir erkek annesi olarak, bana ve aileme verdiği değeri her daim hissettiren böyle bir ekibin üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum.”

 

Işıl Berker Kayhan

45 ÜLKENİN TİCARİ MÜKEMMELİYETİNDEN SORUMLU: GİZEM AKALIN

“20 yıldan uzun süredir ilaç sektöründe pazarlama alanında çalışıyorum. Bunun yarısı, aktif pazarlama organizasyonunda yarısı ise eğitim, dijital pazarlama, araştırma ve analitik alanlarında geçti. Şu anki görevim de geçmişte aldığım sorumluluklarla doğru orantılı; satış ve pazarlama yetkinlik gelişimi, çoklu pazarlama kanallarının yönetimi, satış etkinliği/verimliliği, iş zekası ve merkezi pazarlama operasyon birimlerinin olduğu ticari mükemmeliyet birimine liderlik etmek. Bu görev alanı ile 45 ülkeden sorumlu olarak Gelişmekte Olan Ülkeler Ticari Mükemmeliyet Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum. Bu yüzden çok seyahat ediyorum. Ancak bu benim için bir motivasyon kaynağı. Farklı kültürlerle çalışmak ve arkadaşlık etmek bana çok fazla şey katıyor. Dünyanın 5 kıtasına yayılmış ekibimizin 250’den fazla çalışanı var. Bu ekipten kadın yöneticilerin çıkması ve yetişmesi, 10 yaşında kız çocuğu annesi olarak beni çok mutlu ediyor. Bana bu fırsatı veren ve bulunduğumuz tüm ülkelerde hayatın “her anına iyilik sağlık” katan GSK ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Gizem Akalın

FİNANS DİREKTÖRLÜĞÜNE UZANAN BAŞARI HİKAYESİ:  DİLARA YILDIRIM

“İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2004 yılında profesyonel iş hayatına başladım. 2010 yılında da GSK ailesine katıldım. 2010-2017 yılları arasında GSK Türkiye Finans Ekibi’nde farklı roller üstlendim ve 2017 yılında Londra’ya giderek Strateji ve Performans Yönetim Müdürü ve HIV Global Finansal Planlama rollerinde görev aldım. Temmuz 2019’da da GSK Türkiye Tüketici Sağlığı Finans Direktörlüğü’ne atandım. GSK Türkiye, her yaştan çalışanının kariyer planlamalarına önem veren bir şirket. Geçmişte daha çok erkeklerin rol aldığı finans departmanının yöneticisi olarak, genç kadınların günümüzde bu üst düzey görevlere gelmesi umut ve gurur verici.”

Dilara Yıldırım

 

GENÇ KADIN YETENEKLERE ÖNEMLİ GÖREVLER

GSK Türkiye’nin büyük çoğunluğunu genç yetenekler oluşturuyor. Bu nedenle, genç yeteneklerin gelişimine ve kariyerine büyük önem veriliyor. 2016 yılından bu yana GSK’da çalışmakta olan ve son görevinde İlaç Finans İş Ortaklığı Müdürü olarak görev yapan Simin Savaşer, Şubat 2020 itibariyle Güney Kore Finans Direktörü olarak atandı.

 

Simin Savaşer

 

Geleceğin Liderleri Programı – Future Leaders Programme (FLP) kapsamında Merve Macit GSK Türkiye bünyesinde 2 yıl boyunca farklı görevlerde yer aldı. 2018 yılında İngiltere Londra ofisinde Yetkinlik Geliştirme Uzmanı olarak atandı ve 9 aylık sürecin ardından Gelişmekte Olan Ülkeler Çalışan İlişkileri Lideri, Körfez Ülkeleri ve S.Arabistan Tüketici Sağlığı İK Müdürü rollerinde görev aldı.  Şubat 2020 itibariyle de Belçika Aşı AR-GE İK İş Ortağı görevine atandı.

Merve Macit

2013 yılında GSK Türkiye Finans ekibine katılan Nesrin Togar, farklı roller sonrasında Gelişmekte olan Ülkeler Merkez Bölgesinde Finans ekibinde çalıştı. Eylül 2019 itibariyle GSK Londra ofiste Grup Planlama ve Analiz Müdürü olarak görev alıyor.

Nesrin Togar


İçeriği Paylaşın