GSK’da Üst Düzey Görev Değişikliği

GSK’da Üst Düzey Görev Değişikliği

GSK’da Üst Düzey Görev Değişikliği

Bizi Takip Et


Gelişmekte Olan Merkez Ülkelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atanan Dr. Emin Fadıllıoğlu, GSK Türkiye Genel Müdürlüğü görevini Selim Giray’a bıraktı. Mart 2012’den bu yana GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak görev alan Dr. Emin Fadıllıoğlu, GSK Gelişmekte olan Merkez Ülkelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı.

GSK’nın gelişmekte olan ülkeler bölgesindeki yeni yapılanmaya göre bölge Batı, Merkez ve Doğu ve İhracat Ülkeleri olarak ayrıldı. Dr. Emin Fadıllıoğlu’nun yönetiminde olan Merkez bölgesi Körfez ülkeleri, Rusya, Pakistan, Türkiye, Mısır ve Kuzey Afrika’dan oluşuyor.

Dr. Fadıllıoğlu, bölgenin İstanbul’dan yönetilmeye devam edeceğini açıklarken şunları söyledi “GSK Türkiye’deki faaliyetlerini yaklaşık 60 yıldır sürdürüyor. Özellikle son 5 yılda Türkiye’nin önemi giderek daha da arttı. İstanbul’un bir yönetim üssü haline gelmesi ve 30 ülkenin buradan yönetilmesi GSK’nın bölgeye yatırımlarındaki kararlılığı da ortaya koyuyor. Bunu aynı zamanda GSK’nın Türkiye’ye olan güveninin göstergesi olarak değerlendiriyorum.”

Selim Giray  GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcılığı Görevine Geldi

Dr. Emin Fadıllıoğlu’ndan Türkiye Genel Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevini devralan Selim Giray ise GSK’nın Türkiye’deki rolüne değinerek “80 milyona sağlık ve iyilik getirmek üzere yola çıkan, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde birinci sırada yer alan bir şirketin liderliği aynı zamanda beraberinde büyük bir sorumluluk da getiriyor. GSK Türkiye olarak geleceğin sağlığına liderlik ederken, inovasyon ve güven odaklı çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye, GSK’nın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında da ilklere imza atmaya ve örnek olmaya devam edecek.”


İçeriği Paylaşın