Günde Bir Bardak Çayın Beyni Güçlendirdiği Ortaya Çıktı

Peking Ünivesitesi tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, günde bir bardak çay içmek bilişsel becerileri artırıyor. Düzenli tüketilen çay, aynı zamanda problem çözme becerisinde de gelişme sağlıyor.

Günde Bir Bardak Çayın Beyni Güçlendirdiği Ortaya Çıktı

Bizi Takip Et


Çin'de Peking Üniversitesi'nde çay içmenin bilişsel becerilerin gelişimi üzerindeki etkisini ölçen bir araştırma gerçekleştirildi. 

Besin Kalitesi ve Tercihi dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, düzenli olarak tüketilen çayın sağlık için birçok faydası bulunuyor. 

DÜZENLİ ÇAY TÜKETİMİ YORGUNLUĞU AZALTIYOR

Araştırma sonucunda çay içmenin ruhsal performansı artırdığı ortaya çıktı. Düzenli çay tüketiminde çabuk yorulmanın önüne geçiliyor  ve yaratıcı işlerde performansı yükseltiyor.

ÇAY İÇENLERİN PERFORMANSI DAHA YÜKSEK

100 kişi üzerinde yapılan araştırmada, su ve siyah çay seçeneğinden çayı tercih edenlerin kelime eşleştirme ve bulmaca konusunda daha iyi performans sergiledikleri görüldü. 

Araştırmacılar ayrıca, çay içenlerin su içenlerden daha neşeli olduklarını, problem çözme becerilerini daha uzun süre koruyabildiklerini ve kronik yorgunluğa daha kolay karşı koyabildiklerini belirtti.


İçeriği Paylaşın