Hareketsiz Yaşamın Tetiklediği Selülite Geçit Vermeyin!

Hareketsiz Yaşamın Tetiklediği Selülite Geçit Vermeyin!

Hareketsiz Yaşamın Tetiklediği Selülite Geçit Vermeyin!

Bizi Takip Et


Koronavirüs pandemisi döneminde daha az hareket etmek birçok sorunu da beraberinde getirdi. Bunlardan biri de selülit. Özellikle hareketsiz yaşam tarzıyla birlikte yağların deri altında düzensiz ve aşırı miktarda birikmesiyle oluşan selülit, vücudun karın, kalça ve bacak bölümlerinde daha sık görülüyor. Kesin bir tedavi yöntemi olmamakla birlikte yapılabilecek uygulamalarla selülit görüntüsünün azaltılabileceğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Koronavirüs nedeniyle evimizde olmamız gereken bu günlerde daha çok yemek yiyor, daha az hareket ediyoruz. Hareketsizlik nedeniyle vücutta kan dolaşımının azalıyor ve deride sarkmalar, selülit ve bölgesel yağlanmalar görülmeye başlıyor. Klinik ortamda yapılan Mezoterapi ve Endolift Lazer Ağı gibi uygulamalarla selülit bağlarını kırarak düzensiz görünümü en aza indirebiliyoruz. Siz de evde düzenli olarak yapacağınız egzersiz hareketleri ve sorunlu bölgeye uygulayacağınız peeling ve masajlarla selülitsiz bir görünüme kavuşabilir, kendinizi yaza hazırlayabilirsiniz” diyor.

KAHVE VE ŞEKERLE SORUNLU BÖLGEYE PEELİNG YAPIN

Bacak ve kalça bölgesindeki selülit görünümünü azaltmak için evde yapılabilecek pek çok yöntem olduğunu söyleyen Op. Dr. Evrim Uçkunkaya; “Selülit dokusunu yok etmenin yolu, zamanla biriken yağ dokusunu yok etmekten geçiyor.  Sorunlu bölgede kan akışını sağlarsanız yağ dokusu parçalanmaya başlar ve selülit görüntüsünden o kadar hızlı kurtulursunuz. Kan akışını hızlandırmak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak gerekir. Aynı zamanda bölgeye uygulayacağınız masaj ve peelinglerle de kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Yarım su bardağı ince çekilmiş kahveyi çeyrek bardak esmer şeker ile karıştırarak sorunlu bölgenize dairesel hareketlerle uygulayın. Peelingli bölgenin üzerine dilerseniz zeytinyağı da uygulayabilirsiniz. Masajdan sonra bölgeyi suyla temizleyin” tavsiyesinde bulunuyor.

ENDOLİFT LAZER AĞI İLE PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTULUN !

Selülit tedavisinde yenilikçi lazer sistemi Endolift Lazer Ağı ve Mezoterapi uygulamalarıyla kısa sürede başarılı sonuçlar elde edildiğini belirten Op. Dr. Evrim Uçkunkaya; “Endolift Lazer Ağı teknolojisi ile selülitli bölgeyi kontrollü bir şekilde direkt uyararak selülit bağlarının kırılmasını sağlayabiliyoruz. Saç teli inceliğindeki bu teknoloji ile direkt cildin altına ısı vererek yarım saatte, acı, ağrı, morarma, kesi ve dikiş olmadan tek seferde istediğimiz sonucu elde edebiliyoruz. İstediğimiz uzunlukta, derinlikte ve şiddette ısıyı cildin alt tabakasına ulaştırabiliyoruz. Bu uygulama ile her ne kadar ısıyı cildin altına verip kolajeni uyarsak da ısı sadece uygulanan bölgede kalmayıp dağıldığı için cildin üstünde de harika etkiler yaratabiliyoruz. Üstelik uygulama sonrasında sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz” diyor.

YAĞLARIN PARÇALANMASINI SAĞLIYOR

Selülit tedavisinde sıkça başvurulan yöntemlerden biri olan Mezoterapi ile sorunlu bölgede biriken yağların parçalanması sağlanarak portakal kabuğu olarak bilenen selülit ve çatlak görünümü en aza indirilebiliyor. Böylece daha düzenli ve simetrik bir görünüm elde edebiliyor. Mezoterapi’de cildin kalitesi ve ihtiyaçlarına göre cildin altına mikro iğnelerle hyaluronik asit, kolajen, vitamin gibi maddeler küçük miktarlarda veriliyor. Uygulama yaklaşık 15-30 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı, acı hissi olmuyor. Mezoterapi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlıyor ve 6 ayda bir tekrarı yapılabiliyor.


İçeriği Paylaşın