Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Açıldı

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Açıldı

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Açıldı

Bizi Takip Et


İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun katılımlarıyla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi açılışı gerçekleşti.

Açılışa İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanlığı-2 Başkanı Prof. Dr. Kamil Özdil ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Eyüp Veli Küçük katıldı.

Açılışta konuşma yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Meme Sağlığı Merkezi’nin erken teşhis için çok önemli olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz meme kanseri kadınlarda risk taşıyan en büyük kanserlerden birisi. Böyle bir merkez açarak, erken tanı için kadınlarımıza fırsat yaratan de herkese teşekkür ediyorum. Halk sağlığı kapsamında tarama programlarımız var ancak tedavi anlamında, hem meme cerrahı hem ultrasonlu tanı olarak işlem yapabilecek hem de pataloğun olduğu örnek bir merkez. İnşallah bu tür merkezlerin sayısını artıracağız.” dedi.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, meme kanserinin erken teşhis edilebilmesinin çok önemli olduğunu çünkü meme kanserinin tedavi edilebilir bir kanser türü olduğunu söyleyip, merkezin hayırlı olmasını dileyerek, merkezin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür edip konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından Meme Sağlığı Merkezi gezilerek, merkez hakkında bilgi alındı.


İçeriği Paylaşın