“Hedefimizde ABD ve Somali Var”


Bizi Takip Et


Dr. Hakan Özörnek

Eurofertil Tüp Bebek Merkezleri İcra Kurulu Başkanı

“Yurtdışında son üç yılda Tiflis ve Saraybosna’da çalışmalarımız oldu. Daha yakın bir tarihte de ABD ve Somali’den gelen teklifleri değerlendirdik. Özellikle Mogadişu projesi ülkede ilk olması sebebiyle bizleri çok heyecanlandırıyor. Şu anda sadece zengin bir kesim ülke dışına giderek tedavi olabiliyor. Geliştirdiğimiz düşük maliyetli tedavi modeli sayesinde pek çok Afrikalı aileyi çocuk sahibi yapacağımıza inanıyoruz.

Dünya artık küreselleşiyor ve çocuksuzluk (kısırlık) Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından dünyanın üçüncü önemli sağlık sorunu olarak tarif edildi. Dünyada tüp bebek merkezlerinin dağılımının dengeli olmadığı göz önüne alındığında verilen hizmetten yararlanmak isteyen hastalara ulaşmak amacı ile yurt dışına yatırım yapıyor, yenilerini planlıyoruz.

Türk sağlık sektörü olarak dünyada gelişen teknolojileri ve yenilenen bilgiyi çok yakından takip ediyoruz. Verilen hizmet geleneksel Türk misafirperverliğini de yansıttığında dünyanın herhangi bir noktasında başarılı bir uygulama kaçınılmaz oluyor. Kriz yönetme becerisi yüksek olan yöneticilerle çalıştığımızdan, yerel yasal uygulamalar veya kültür farkı sebebi ile ortaya çıkan sorunları süratle çözebiliyoruz.

“ULAŞIM VE İLETİŞİMİN KOLAYLAŞTIĞI GÜNÜMÜZDE SAĞLIKTA ÜLKE SINIRLARI KALKTI”

Yurt dışında yeni yatırım planlarımızın hedefinde Afrika ve ABD var. Sağlık hizmetinin pahalı olduğu Amerika’da özellikle düşük bütçeli tedaviler sunarak hastalar için iyi bir alternatif olmak istiyoruz. Afrika’da da benzer düşük bütçeli tedavi planı uygulayacağız.

Yatırım yaptığımız ülkelerde yaşayan Türkler, hasta portföyümüzün önemli bir bölümünü oluşturuyor. Ancak o ülke ve çevresinde yaşayan hastalara da hizmet sunuyoruz. Ulaşım ve iletişimin bu kadar kolaylaştığı günümüzde artık sağlık adına ülke sınırlarının ortadan kalktığını düşünüyorum. Diş, göz ve estetik tedaviler gibi tüp bebek de sınır ötesi hasta kazanabileceğiniz bir konumdadır.”

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın