İdrar Kaçırma Sorununun Tedavisi Var

İdrar Kaçırma Sorununun Tedavisi Var

İdrar Kaçırma Sorununun Tedavisi Var

Bizi Takip Et


Genital Güzelleştirme tekniği ile “İdrar Kaçırma” sorununa da pratik bir çözüm sağlanabiliyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur geliştirdiği Genital Güzelleştirme tekniği içerisinde idrar kaçırma sorununu da çözümleyebildiğini anlattı:” İdrar kaçırma sorunu, her 40 yaş üstü kadının yüzde 30’ında görülen bir vakadır Üstelik bu durumdan son derece de rahatsızlar. İdrar kaçırma problemi tam manasıyla hayatlarını alt üst ediyor ama çekindikleri için idare etmeye çabalıyorlar. Hava aldırmayan sürekli ped kullanımı, yanlarında yedek iç çamaşırı taşıma gibi konforsuz bir hayat tecrübe ediyorlar. Aslında idare etmelerine gerçekten gerek yok, sorunu yağ enjeksiyonu kullanarak çözümleyebiliyoruz ve son derece basit bir uygulama”.

İDRAR KAÇIRMA NASIL OLUR?

“Mesanemiz, böbrekler vasıtasıyla gelen idrarla dolar. Dolum gerçekleştiğinde beynimize sinirler aracılığıyla sinyal ulaşır ve kısaca aslında kaslara “kasıl ve idrarı tut” emrini verir. Tuvalete gideriz, beyin tekrar sinyal gönderir “gevşe ve bırak” emrini verir bu sefer.  Mesanenin tam altında idrarı tutmamıza yardımcı olan kaslar, bizim idrar kaçırmamamızı ve idrarı boşaltmamızı sağlayan bir fonksiyona sahiptir. Fakat ilerleyen yaş, bu bölgedeki kas dokusunun da zayıflamasına neden olur. Üzerine eğer bir de geçmişinizde kontrolsüz vajinal doğum, yüksek kilolu bebek gibi öyküler mevcutsa, ayrıca bu bölgedeki kaslarınızda ve yağ dokusunda deformasyonun olması da muhtemeldir. Kısaca idrar kaçırma probleminiz varsa, bölgedeki kolajen dokunun sağlam olmadığını, idrar torbasının altındaki destek dokularda da gevşeme olduğunu gözlemleriz. Bugün ülkemizde vajinal doğum yapan kadınların yüzde 80’inde vajinal anatominin bozulması ve pelvik taban kaslarının zayıflaması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sebeple istemsiz hale gelen idrar kaçırmalarını bölgedeki sorunun büyüklüğüne göre iki farklı şekilde yapmaktayız” ifadesinde bulunan Cihantimur, idrar tutma ve yapma işlevinin nasıl olduğunu, neden idrar kaçırma sorununun ortaya çıktığını anlattı.

İDRAR KAÇIRMA SORUNUNA CİHANTİMUR YAĞ ENJEKSİYONU

İdrar kaçırma sorununun çözümü için ilk olarak yağ enjeksiyonunu anlatan Cihantimur: “Oldukça basit, hastaya iyileşme sürecinde sıkıntıya sokmayan yağ enjeksiyonu uygulaması çok fazla deformitesi olmayan hastalarımıza uygulanıyor. Hastanın kendi yağından hazırladığımız kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonunun pek çok avantajı bulunmaktadır. İstemsiz idrar kaçırma problemi çözümlenir, yıpranmış kolajen doku tazelenir, idrar torbasının altındaki destek dokular sağlamlaşır, kök hücrenin verdiği iyileştirme süreciyle, çok çabuk bir toparlanma sağlanır, yabancı bir cisim eklenmeden, hastanın kendi dokusu kullanılır, bölge form kazanır, canlanır” ifadesini kullandı.

İDRAR KAÇIRMA SORUNUNA CERRAHİ MÜDAHALE

“İdrar kaçırma sorunu ilerlemiş ve bölgenin anatomisinde ciddi hasarlar oluşmuş hastalarımıza ise, cerrahi olarak bölgenin form kazandırılması amaçlanır” diyen Cihantimur, sözlerine şöyle devam etti: “Sarkmış, deformasyona uğramış ve idrar yapma eylemini istemsiz hale getiren tüm kas ve dokulara müdahale edilir, düşen idrar kesesi ve baskı yapan tüm dokulara form kazandırılır”.


İçeriği Paylaşın