İlko İlaç’tan “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İlaç Üretimi” Eğitimi

İlko İlaç’tan “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İlaç Üretimi” Eğitimi

İlko İlaç’tan “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İlaç Üretimi” Eğitimi

Bizi Takip Et


Daha önce yaygın eğitim programları içerisinde yer alan ve 872 saatlik bir modül olan  ‘ İlaç üretimi operatörü’ eğitimi, İLKO İlaç tarafından ‘Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İlaç Üretimi’ şeklinde farklı bir modül ve 40 saat olarak yeniden hazırlanarak sektörün kullanımına sunuldu.

50 yıllık birikim ve tecrübenin bugünkü temsilcisi İLKO İlaç’ın “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İlaç Üretimi” için hazırladığı bu 40 saatlik eğitim programı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce onaylanarak öğretim programına dâhil edildi.

Böylece daha önce yaygın eğitim programları içerisinde yer alan 872 saatlik eğitim yerine İLKO İlaç tarafından hazırlanan 40 saatlik eğitimle sektör çalışanları için yasal mesleki eğitimler tamamlanmış olacak.

TİSK ile MEB arasında imzalanan “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışanlara Yönelik Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan protokoller sonrasında ilaç sektörü çalışanlarına bu modül kapsamında da geçtiğimiz ay itibariyle eğitimler verilmeye başlandı.

İLKO İlaç Mesul Müdürü Ramazan Bakal ve Fabrika İş Sağlığı Güvenlik Uzmanı tarafından İLKO İlaç’ın Konya’da bulunan Üretim Tesisleri’nde verilen ilk eğitim sonrasında 49 operatör, verilen eğitimler ve yapılan sınavlar sonrasında MEB onaylı sertifikaları almaya hak kazandı.


İçeriği Paylaşın