Kadınlar Büyük Risk Altında

Kadınlar Büyük Risk Altında

Kadınlar Büyük Risk Altında

Bizi Takip Et


Acil Servislere gelen başvuranların  Yüzde 25’ i ev kazalarından kaynaklanıyor.  Ev kazalarına en çok kadınların maruz kaldığını belirten Genel Sağlık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Gülgeç,  ev kazalarına karşı alınması gereken tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

Aynı anda birçok sorumluluğu üstlenen kadınlar, özellikle evde görünmez kazaların yol açacağı birçok risk ile karşı karşıya. Kaza geliyorum demez, tedbiri elden bırakmayın diyen Genel Sağlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Gülgeç, ev kazalarına karşı acil müdahalenin önemine dikkat çekti.

Türkiye’ de bir olarak acil sağlık durumlarına karşı hastalık ayrımı yapmaksızın acil müdahale gerektiren tüm hastalıkları kapsayan Acil 365 Sağlık Paketi hizmetini geliştiren Genel Sağlık A.Ş. firması,  acil durumlara karşı her an tedbirli ve bilinçli olunması gerektiği konusuna yönelik farkındalık çalışmalarına devam ediyor.

EV KAZALARINDA İLK SIRAYI “ YANIKLAR “ ÇEKİYOR

Genel Sağlık A.Ş firmasından yapılan son açıklamada; ev kazalarına en çok kadınların maruz kaldığı ve ilk sırayı yanıkların, sonrada sıra ile kesik, çarpma ve düşmelerin geldiği belirtildi.

Genel Sağlık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Gülgeç; “ Ev kazası yaşayan kişinin eli ayağına dolanır, ne yapacağını bilemez. Bu panik halinde acil müdahalede geç kalınması durumunda, geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşılabilir. Acil sağlık müdahalesi gerektiren durumlar için geliştirilen Acil 365 sağlık hizmeti ile hangi hastaneye gideceğim, kimden yardım isteyeceğim, hastanede sıra bekler miyim? Tam donanımlı sağlık hizmeti alır mıyım? Gibi sorular tamamen ortadan kalkıyor” bilgisini verdi.

EN ÇOK KADINLAR RİSK ALTINDA

Fizibilite çalışmaları 2 yılı aşan, Acil 365 hizmet paketinin özellikle ev kazalarına maruz kalma riski yüksek olan kadınlar için çok önemli olduğunu belirten Tayfun Gülgeç, konuyla ilgili olarak; ‘Kadınlar vakitlerinin çoğunu evde geçiriyor ve tehlikeli sayılabilecek birçok iş yapıyor. Biz her zaman olduğu gibi böyle tehlikeler karşısında da kadınlarımızın yanındayız. Olası kazalar sonrasında tüm operasyon ekibimizle yardımlarına koşuyoruz. Yaşadıkları kazaların ardından bir telefonla bize ulaştıklarında, doktorlar eşliğinde donanımlı ambulanslar adrese gidiyor ve ilk müdahaleyi profesyonel bir ekip yapıyor. Ardından ihtiyaç duyulduğu takdirde hastamızı en yakın anlaşmalı hastaneye götürülüp tedavisine devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.


İçeriği Paylaşın