Lilly’nin “Ateşböcekleri” Çocuklar İçin Koştu

Lilly’nin “Ateşböcekleri” Çocuklar İçin Koştu

Lilly’nin “Ateşböcekleri” Çocuklar İçin Koştu

Bizi Takip Et


Lilly, 2008’den bu yana 70’e yakın ülkede binlerce çalışanının farklı projelerle destek olduğu Gönüllülük Günü’nün 10. yılını kutluyor.  Lilly çalışanlarının 10 yıldır yaklaşık 1 milyon saatlerini ayırdıkları “Gönüllülük Günü” programı, dünya genelinde yürütülen en büyük tek günlük gönüllülük programlarından biri. Lilly Türkiye Gönüllüleri, bu yılki Gönüllülük Günü’nde adımlarını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) “Sen Hiç Koşan Ateşböceği Gördün mü?” projesine destek olmak için attılar. Lilly Türkiye çalışanları ayrıca, çocuklar için sağladıkları kitapları özenle paketleyerek TEGV’in öğrenim birimine gönderdiler.

İnsanların, daha uzun, daha sağlıklı ve daha aktif yaşam sürmeleri için ilaçlar üreten Lilly’nin, kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin bir yansıması olarak her yıl tüm dünyada düzenlediği Gönüllülük Günü 10. yılında. Takım ruhunun ve gönüllü çalışmanın gücünü ortaya koyan “Gönüllülük Günü”, tüm çalışanların bir gün boyunca yaşadıkları bölgelerdeki öncelikli sorunlara eğilmelerine imkan sağlayan, dünya genelindeki en büyük tek günlük gönüllülük programlarından biri.  Lilly Türkiye gönüllüleri bu yıl, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Adım Adım iş birliği ile, TEGV’in gezici öğrenim birimleri olan beş adet Ateşböceği’nde iki yıl boyunca, toplamda 25 bin çocuğa eğitim desteği verilmesi planlanan “Sen Hiç koşan Ateşböceği Gördün mü?” Projesi’ne adımlarıyla destek oldular. 28 Eylül 2017 günü Belgrad Ormanı’nda 25 bin çocuğun eğitimine katkı sağlamak üzere 6 kilometrelik farkındalık yürüyüşü yapan Lilly çalışanları, ateşböceklerine fon yaratmak için çalıştılar.

Gönüllüler, farkındalık yürüyüşünün ardından, TEGV öğrenim birimi için sağlamış oldukları kitapları yaş gruplarına göre ayırarak özenle paketlediler, kitapları daha da keyifle okumaları için çocuklara rengarenk kitap ayraçları hazırladılar.

GÖNÜLLÜLÜK GÜNÜ’NE 10. YILDA 1 MİLYON SAAT

Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Gamze Kuzucu Gürses, Gönüllülük Günü’nün onuncu yılında şunları söyledi: “Lilly Türkiye olarak, bugüne kadar çalışanlarımızın özverili desteği ve bağlılığı ile toplumun öncelikli sorunlarına önemli katkılarda bulunduk. 2008’den bu yana, ‘Lilly Konya Karapınar Hatıra Ormanı’, ‘Heybeliada ve Burgazada kıyı temizliği’,  ‘Çavuş Selçuk Gürdal Yatılı İlköğretim Okulu’nda sağlıklı yaşam, beslenme ve spor eğitimi’, ‘Diyabetli bireyler ve aileleri için yemek atölyesi’, ‘Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nda (Koruncuk) sağlıklı yaşam ve beslenme eğitimi’, ‘Darülaceze sakinleriyle bir gün geçirerek kurum içerisinde bulunan Darülikram’ın açılışı’ gibi pek çok etkinlik düzenledik. Lilly olarak, 10 yılda, dünyadaki kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimize 1 milyon saatimizi ayırdık. Hem gönüllülerimizden, hem de aldığımız olumlu geri bildirimlerden yansıyan güçle, kurumsal sosyal sorumluluk alanında toplumumuza ve tüm dünyaya hizmet etmeye devam edeceğiz.”


İçeriği Paylaşın