Medical Park`tan Yeni Hastane Zinciri

Medical Park`tan Yeni Hastane Zinciri

Medical Park`tan Yeni Hastane Zinciri

Bizi Takip Et


Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, sağlık sektörünün hizmetine sunacakları “Liv Hospital”ı, bir basın toplantısında tanıttı.

Muharrem Usta, “Liv Hospital”ın, fiziki ve teknolojik özelliklerinin  özenle hazırlahdığını  söyledi. Medical Park’ın yakın bir dönemde, hisse satışı yapacağını belirten Usta, “Liv Hospital”in kaynağının bir bölümünün bu hisse satışlarından sağlanacağını belirtti.

Muharrem Usta, bu yatırımları yaparken ne Medical Park’a ekonomik anlamda herhangi bir zarar gelmesini ne de “Liv Hospital”in yoluna devam etmesine engel oluşturacak bir planlama hatası yapmadıklarını dile getirdi.

Usta, hastanenin kadrosunun yüzde 75’inin tamamlandığını, tıp camiasının çok iyi tanıdığı uzman bir kadronun hastanede görev yapacağını söyledi.

“YILDA 350 BİN HASTAYA HİZMET VERİLECEK”

“Liv Hospital Ulus”un Genel Müdürü Meri İstiroti de, 30 bin metrekare kapalı alana sahip hastanenin 150 yatak kapasitesine, 8 ameliyathaneye, 44 kliniğe sahip olduğunu belirtti.

İstiroti, hastanenin 150’si doktor olmak üzere toplam bine yakın çalışanı ile yüksek istihdam sağlayan bir kurum olacağını ifade ederek, ileri teknoloji ve tıbbi donanımlarla desteklenen hastanede, yıllık 350 bin hastaya hizmet verilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

“Liv Hospital”ın, İstanbul’un ardından Ankara ve İzmir’de hizmet vermeye başlayacağını anlatan İstiroti, hastane zincirinin yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını ifade etti.

KANSER TEDAVİSİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Hastanenin Medikal Direktörü Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu da, hastanede kanser tedavisine ağırlık vereceklerini çünkü bu alanı çok önemsediklerini dile getirdi.

Gelecekte bireyselleşmiş tedavinin ön planda olacağını aktaran Prof. Dr. Asoğlu, “Özellikle genetikle ilgili bunu yapabilmemiz için ciddi bir laboratuvarımız var. Kişiye özelleşmiş kanser tedavilerini yapabileceğimizi öngörüyoruz. Tedavi edilemeyen, değiştirilemeyen organların tedavisi için hücresel tedaviyi uygulamayı hedefliyoruz” dedi.


İçeriği Paylaşın