Medikal Bilgi, Hekimlerin Cep Telefonunda

Medikal Bilgi, Hekimlerin Cep Telefonunda

Medikal Bilgi, Hekimlerin Cep Telefonunda

Bizi Takip Et


Sektörde bir ilk olan bu uygulamayla hekimler, akıllı telefonlarına ve sistemi destekleyen mobil cihazlarına kolaylıkla indirebilecekleri bir aplikasyonla, bilimsel makalelere, Lilly’nin faaliyette bulunduğu ana terapötik alanlardaki zengin medikal içeriğe ve Lilly ürünleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilecek, literatür isteğinde bulunabilecekler. Ayrıca, yine bu uygulamayla hekimler, PubMed (literatür arama sitesi) içinde arama yapabilecek, makale taleplerini ve tüm medikal sorularını Lilly’nin medikal bilgi servisine iletebilecekler.

Bu yenilikçi uygulamayı destekleyen akıllı telefonlar ve mobil cihazlar aracılığıyla bilgiye ulaşmanın yaygınlığı göz önüne alındığında medikal bilgi hizmetinin hekimler için çok önemli ve pratik bir uygulama olduğunu vurgulayan Lilly Medikal Direktörü Suna Avcıl, bu uygulamanın hekimlere sunulan önemli bir hizmet olduğunu belirtti.

Tıbbi satış mümessilleri aracılığıyla bu hizmetin detayları hakkında hekimlerin bilgilendirileceğini belirten Avcıl, amaçlarının, 18 milyonun üzerinde makaleye, 23.000’den fazla süreli yayına ve zengin medikal bilgiye erişimi sağlayan Medinfo servisini ve cep telefonu uygulamasını marka haline getirmek olduğunu söyledi.

Hekimlerin anında bilgiye ulaşmalarının önemini vurgulayan Avcıl, “Lilly olarak bizim önceliğimiz tüm servis ve hizmetlerimizle hastaların tedavilerine zamanında ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Medinfo’yla hayata geçirdiğimiz bu öncü uygulama da şirketimizin hasta odaklı yaklaşımının önemli bir göstergesidir” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın