Memorial Ataşehir Medikal Onkoloji Bölümü Açıldı

Memorial Ataşehir Medikal Onkoloji Bölümü Açıldı

Memorial Ataşehir Medikal Onkoloji Bölümü Açıldı

Bizi Takip Et


Anadolu yakası yeni bir Medikal Onkoloji merkezine kavuştu. Memorial Ataşehir Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümü kanser tanı ve tedavi süreçlerinin tüm aşamalarında hizmet sunuyor.

Memorial Ataşehir Hastanesi’nden bir açıklama yapılarak, hastanede uygulanan modern tedavi yöntemleriyle kanser hastalığı ile etkin mücadele verildiği bildiriliyor. Açıklamada şu bilgilere yer veriliyor:

“Kanser önemi giderek artan bir sağlık ve yaşam sorunu durumundadır. Kanserde erken tanı tedavi süreci kadar önemlidir. Sigara ve alkol kullanımı, uzun süre ve tehlikeli saatlerde güneş altında kalma, aşırı dozda röntgen ışınına maruz kalma, bazı kimyasal maddeler (katran, benzin, boya maddeleri, asbest v.b.) hava kirliliği, radyasyona maruz kalma, kötü beslenme alışkanlığı gibi kansere sebep olabilecek birçok neden vardır.
Kanserin belirti ve bulguları köken aldığı doku ve organlara göre değişir. Hatta bazen hiç belirti ve bulgu vermediğinden sadece kontrol muayenelerinde kanser tanısı konulabilmektedir.”

KANSERDE ERKEN TANI TEDAVİ SÜRECİ KADAR ÖNEMLİ

Günümüzde, milyonlarca insanın kanserli ya da kanseri tedavi edilmiş olarak yaşamlarını sürdürdükleri vurgulanan açıklamada, “Kanser tanısı ne kadar erken konursa, tedavisi o kadar erken başlar ve kanser tedavisi ne kadar erken başlarsa tedavinin başarıya ulaşma şansı da o kadar yüksek olur. Unutmayın ki erken tanı erken tedavi şansını artırarak tedaviyi kolaylaştırır ve hayatınızı kurtarır” deniliyor.

KANSERLE MÜCADELE KEMOTERAPİ TEDAVİSİ İLE ETKİN BİR ŞEKİLDE YAPILABİLİYOR

Memorial Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümü’nde; tümör cerrahisi ile ilgili uzman cerrah,  kemoterapi ve hasta bakımı (destek tedavisi) ile ilgili medikal onkolog ile kanser tanı ve tedavi süreçlerinin yürütülmekte olduğu belirtilen açıklama şöyle devam ediyor:

“Tedavi ekibimiz; doktorlarımız ve tedaviyi uygulayan hemşirelerden oluşmaktadır. Tümörün cinsine ve hastanın özelliklerine göre değişik nedenler ile kemoterapi uygulanabilmektedir. Tedavi uygulama süresi ve sıklığı hastalığınızın ve sizin durumunuza göre oluşturulmaktadır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.
Onkolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sıklıkla ‘kemoterapötikler’ ya da ‘antineoplastik ilaçlar’ olarak adlandırılmaktadır. Tümör tedavisi bir ekip işidir ve mutlaka bu ekibin tüm üyelerinin bulunduğu merkezlerde uygulanmalıdır.”


İçeriği Paylaşın