GSK’da Emma Walmsley Dönemi

GSK’da Emma Walmsley Dönemi

GSK’da Emma Walmsley Dönemi

Bizi Takip Et


GSK gelecek CEO’su Emma Walmsley olarak açıklandı. Walmsley, Mart 2017 tarihi itibariyle Andrew Witty’den görevi devralacak.

GSK gelecek CEO’su olarak Emma Walmsley’in ismini açıkladı. Mevcutta GSK Tüketici Sağlığı CEO’su olarak görev yapan Walmsley, 1 Ocak 2017 tarihinde GSK Yönetim Kuruluna katılacak ve 31 Mart 2017 tarihinden itibaren ise Andrew Witty’den görevi devralacak.

GSK tarafında yapılan bu önemli görevlendirme Emma Walmsley’in firmanın ilk kadın yönetim kurulu başkanı ve FTSE 100 listesindeki 7 kadın CEO’dan birisi olması sebebiyle de büyük önem taşıyor.

GSK Avrupa Tüketici Sağlığından sorumlu olarak 2010 yılında şirkete katılan Emma Walmsley, GSK ve Novartis Tüketici Sağlığı divizyonları arasında 2015 yılında gerçekleşen ürün portföyü birleşme-satın alma işlemleri ve entegrasyonu dahil olmak üzere bir çok önemli süreci yürüttü. 2011 yılından bu yana GSK Tüketici Sağlığı Başkanı ve GSK Kurumsal Yönetim Ekibinin bir üyesi olarak görev yapan Walmsley, GSK’dan önce kozmetik ve bakım firmalarından biri olan Fransız menşeili L’Oreal’de yaklaşık 17 yıl görev yaptı. Walmsley burada, pazarlama ve genel yönetim alanları başta olmak üzere İngiltere, Avrupa ve ABD’de birçok önemli rol üstlendi. 2007-2010 yılları arasında ise Şangay merkezli L’Oreal Çin Tüketici Ürünlerinde Genel Müdür olarak görev yaptı.

Emma Walmsley atama ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti; “GSK’nın bir sonraki CEO’su olarak atanmaktan dolayı müthiş bir heyecan duyuyorum.  Bu şirketi seviyorum ve ona öncülük etme fırsatı verilmesinden dolayı onur duyuyorum.   Antibiyotiklerden aşılara, günlük ağrı tedavisi ve ağız sağlığından, HIV ve solunumda çığır açan tedavilere ve nadir hastalıklarda kaydettiğimiz en son ilerlemelere kadar GSK son 300 yıldır sağlık sektöründe. Bu güne kadar Andrew Witty liderliğinde, GSK’nın farklı işkollarını ve ürün portföylerini güçlendirmek için muazzam bir gelişme gösterdik. Devraldığım bu başarıyı, değerli çalışanlarımızın desteğiyle sürdürmek adına görevimi tüm gayretimle yürüteceğim.”


İçeriği Paylaşın