MSD ve Roche’un Hepatit C Mücadelesi

MSD ve Roche’un Hepatit C Mücadelesi

MSD ve Roche’un Hepatit C Mücadelesi

Bizi Takip Et


MSD, gelişmiş ve yükselen pazarlarda kronik hepatit C (KHC) enfeksiyonu tedavisini, tanısını ve farkındalığını geliştirmek amacıyla Roche ile bir anlaşma yaptığını açıkladı. Açıklama şöyle devam ediyor:

“Ayrıca, her iki şirkete bağlı araştırmacılar, KHC’li hastalar için potansiyel yeni tedavilerin bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla bu şirketlerin halen hastaların kullanımına sunmuş olduğu ve henüz araştırması devam eden ilaçlarının yeni kombinasyonlarını incelemek üzere işbirliği yapacak.

Münhasır olmayan bu anlaşmaların koşulları uyarınca Roche, Amerika Birleşik Devletleri’nden başlayarak, yeni ilacın, üçlü tedavi rejimi kombinasyonunun bir parçası olarak hekimlere tanıtacaktır. MSD ile Roche, hastalığın tanısı ve tedavisi de dahil olmak üzere kronik hepatit C konusunda doktorları ve hastaları eğitmek için birlikte çalışacaktır. Şirketler ayrıca anlaşmayı küresel olarak diğer gelişmiş ve yükselen pazarları kapsayacak şekilde genişletmek için birlikte çalışmalarını sürdürecekler.”

MSD Başkan Yardımcısı ve Global İnsan Sağlığı Bölümü Başkanı Adam H. Schechter “Bu anlaşmalar her iki şirketin kronik hepatit C hastalarının sağlığını iyileştirme hedefleriyle  uyumludur. Hepatit C çoğunlukla uzun yıllar boyunca teşhis edilemez.  Bizler birlikte çalışarak sağlık mesleği mensuplarına ve hastalara bu hastalık, hastalığın tanısı ve MSD’nin FDA onayını yeni almış olan yenilikçi tedavisiyle ilgili ilacın uygun şekilde kullanımı gibi konularda eğitim verebileceğiz” açıklamasında bulundu.

Roche Farmasötik Ürün Bölümü Başkanı Pascal Soriot ise açıklamasında “Hepatit C için üçlü kombinasyon tedavisi bu hastalığın tedavisinde büyük bir değişiklik anlamına gelmektedir.  Bu ilaçların kombinasyon halinde kullanılması hastalara daha iyi tedavi sonuçları sunmaktadır.  Roche, MSD ile birlikte çalışarak hekimlere ve hastalara hepatit C’nin tedavisi konusunda bilgi ve eğitim verecektir. Ayrıca bu iki şirket, bu ciddi hastalık için yenilikçi tedaviler geliştirmek amacıyla işbirliği yapacaktır” şeklinde konuştu.


İçeriği Paylaşın