`Ben Büyüyünce` Resim Yarışması Başladı

`Ben Büyüyünce` Resim Yarışması Başladı

`Ben Büyüyünce` Resim Yarışması Başladı

Bizi Takip Et


Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başladı. Bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan yarışmada minikler, hayal ettikleri geleceklerini çizgilerle anlatacak.

Memorial Sağlık Grubu’nun çocukların hastane ve doktor korkularını yenmelerine yardımcı olmak ve kişisel yeteneklerini ortaya açığa çıkarmak için düzenlediği resim yarışmasının bu yılki konusu “Ben Büyüyünce…”

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması bu yıl, çocukların gelecek hayallerine dikkat çekiyor. Büyüyünce ne olmak istediklerini en güzel şekilde anlatan ve gelecek hayallerini çizgilerle resmeden minikler birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaklar. İlköğretim ve okul öncesi kategorilerinde düzenlenecek olan yarışmaya katılım için son gün, 2 Mayıs…

Memorial Şişli Hastanesi’nden Pedagoji Uzmanı Dr. Melda Alantar, resim yapmanın çocuk gelişimine sağladığı katkılar hakkında bilgi verdi:

“RESİM ÇOCUĞUN DÜŞÜNME DİLİDİR”

“Resim, özellikle küçük yaşlarda sözcüklerden daha güçlü bir anlatım aracıdır. Çocukların kişilik özelliklerini, insanlar arası ilişkilerini ve değer yargılarını yansıtan güçlü bir araçtır. Bu nedenle, anne baba ve öğretmenlerin çocuklara çizme olanağı sağlamaları ve onu bu konuda cesaretlendirmeleri yeterli olurken, ilerleyen dönemlerde ise çocuğun çizme eğilimini hızlandıracak bir eğitim yaklaşımı izlenmelidir.”

Resim yarışmasında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirilmeleri, çocukların özgüvenlerini desteklemek ve yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlaması nedeniyle çocuk gelişimini desteklemektedir.

Yarışma Kuralları ise şöyle;

1- Yarışma okul öncesi ve ilköğretim olmak üzere iki kategoride yapılacak.
2- Resimler, 35cm x 50 cm ölçülerinde resim kağıdına, pastel boya ile yapılacak.
3- Resimlerin sağ arka köşesine yarışmacının adı soyadı, yaşı, okulu, velisinin adı soyadı ve telefonu yazılmalıdır. Her yarışmacı sadece bir kez yarışmaya katılma hakkına sahip.
4- Yarışmacılar resimlerini en geç 2 Mayıs 2012 tarihine kadar, Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi, Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Hizmet Hastanesi, Memorial Suadiye Tıp Merkezi ve Memorial Etiler Tıp Merkezi’ne elden veya posta yoluyla ulaştırabilirler.
5- Kazananlar, 11 Mayıs 2012 Cuma günü, www.memorial.com.tr’den duyurulacak.

Ödüller:

1’incilik Ödülü: Vestel Bilgisayar
2’incilik Ödülü: Vestel DVD LCD
3’üncülük Ödülü: Cembio Bisiklet


İçeriği Paylaşın