Nano Teknoloji İle Ayak Mantarı Kremi

Nano Teknoloji İle Ayak Mantarı Kremi

Nano Teknoloji İle Ayak Mantarı Kremi

Bizi Takip Et


Meb Metal, Nano Teknoloji ile cilt kremi üretti.  Kremin ayak mantarı hastalığında etkili olduğu belirtiliyor.

Cilt ve güneş kremi sektörünün en önemli ham maddesi çinko oksidin Türkiye’deki üreticilerinden Meb Metal, nano gümüş üretti ve bunu Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen dermokozmetik üründe kullandı.

Milimetrenin milyonda biri boyutunda olduğu için süper aktiviteye sahip nano ürünlerin günümüzde sağlık dahil pek çok alanda kullanıldığını vurgulayan Meb Metal Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kumcu, “1984 yılında Meb Metal’i kurmamızın ardından çinko oksit üretimi konusunda iddialı firma konumuna geldik. Cilt ve güneş kremlerinin ham maddesi olan çinko oksidin yanına şimdi nano gümüşü de ekledik” dedi.

NANO GÜMÜŞTEN CİLT KREMİ

Meb Metal’in gerçekleştirdiği bu çalışmaların ardından nano teknolojinin Türkiye’de hızla yaygınlaşacağını belirten Kumcu, nano gümüşü kullanarak cilt mantarı için krem geliştirdiklerini belirterek şu bilgileri verdi:

“Nano boyutta gümüş ile temas eden bakterilerin hücre yapıları anında bozularak hemen ölümüne sebep oluyor. Diğer antibiyotiklerden farkı ise bakteriler zaman içerisinde mutasyona uğrayarak antibiyotiklere direnç sağlıyor ve antibiyotikler bakterilerle reaksiyona girdikleri gibi insan hücreleri ile de reaksiyona giriyor. Bu da zaman zaman insan sağlık sisteminde sorunlar yaratabiliyor.

Bakteri hücre yapısı ile insan hücre yapısı birbirine benzese de arada çok önemli bir fark var. Bu zar değişikliği dolayısıyla bakteriler nano gümüşten etkilenirken insan hücresi etkilenmiyor. Dolayısıyla bugüne kadar yapılan araştırmalarda nano gümüşün insan üzerinde olumsuz etkisi tespit edilmedi.”


İçeriği Paylaşın