Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü Çizmeli Kedi Oyununu Sahneledi

Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü Çizmeli Kedi Oyununu Sahneledi

Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü Çizmeli Kedi Oyununu Sahneledi

Bizi Takip Et


Novartis Onkoloji çalışanları tarafından kurulan Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü, yönetmen ve oyuncu Tolga Yeter’in yönetmenliğinde hazırladığı Çizmeli Kedi adlı çocuk oyununu Tiyatro Karnaval sahnesinde sergiledi.

Yaklaşık 6 aydır çalışmalarını sürdüren Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü, ilk performansları olan Çizmeli Kedi oyununu kanserli çocuk hastalar için sergiledi. Tiyatro Karnaval sahnesinde kanser hastası çocuklar ve Novartis çalışanlarının çocukları için gerçekleşen gösterim, sabah ve öğle olmak üzere 2 seansta sahnelendi. Çocuklardan oldukça olumlu tepkiler alan ekip, önümüzdeki yıl yeni bir oyun için çalışacaklarını duyurdu.

Novartis Onkoloji Genel Müdürü Pınar Üstündağ bu gönüllülük projesiyle ilgili şunları söyledi: “Dünyada insan sağlığını iyileştirme misyonuyla hareket eden bir şirket olan Novartis bünyesinde sosyal sorumluluk ve gönüllülük esasına dayalı birçok proje yürütülüyor. Bu proje ise, en özellerinden biri olarak gönüllülük projelerimizin arasında yerini aldı. Novartis Onkoloji Tiyatro Kulübü’ndeki tüm çalışma arkadaşlarımız hazırlık süreci boyunca büyük özveri ile çalışarak oyunu büyük bir başarı ile sahnelediler. Biliyorum ki, onların kalplerinin en derininde yer alan inandıkları işi yapmanın mutluluğu ile oyun sergilendikten sonra çocukların gözlerinde gördükleri mutluluk tüm sürecin zorluğunu götürdü. Bu şekilde gönüllülük esasına dayalı işlerin sürdürülebilirliğini sağlamak ve bunları yaygınlaştırabilmek bizler için çok önemli. Biz de Novartis Onkoloji ailesi olarak, seneye yeni bir oyunu sahneleyerek bu duyguları daha fazla yaşamayı ve yaşatmayı hedefliyoruz.


İçeriği Paylaşın