Novo Nordisk’in Yurtdışı Operasyonlarında Kariyer Fırsatı

Novo Nordisk’in Yurtdışı Operasyonlarında Kariyer Fırsatı

Novo Nordisk’in Yurtdışı Operasyonlarında Kariyer Fırsatı

Bizi Takip Et


Global bir sağlık şirketi olan Novo Nordisk’in 2013 yılında başlattığı 2 yıllık International Operations (IO)  Yeni Mezun Programı’na başvuru süreci başladı. 8 Ocak’ta sona erecek başvuruların sonunda, aralarında Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkeden seçilecek 15 yüksek lisans mezunu pazarlama, finans, ve insan kaynakları alanlarında çalışma şansı yakalayacak. Programa bugüne kadar katılan 34 kişinin 6’sı Türkiye’den seçildi.

Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk’in 2013 yılında başlattığı 2 yıllık IO Yeni Mezun Programı’na başvurular başladı. 2017-2018 yüksek lisans mezunu öğrenciler arasından seçilecek 15 kişi Novo Nordisk’in bünyesinde çalışma fırsatı bulacak. Başvuruların 8 Ocak 2018’de sona ereceği programa bu yıl 11 işletme, 1 İK, 3 finans alanında çalışacak mezunlar alınacak. Programın 8 ayı seçilen ismin kendi ülkesinde, 8 ayı Novo Nordisk Danimarka merkez ofisinde, 8 ayı da farklı bir ülkede geçecek. Böylece programa katılanlara, pazar ve işletme yönetimi , proje yönetimi, İK konularında tecrübe kazandırılacak. Katılımcılar program sonunda uygun pozisyon durumlarına göre öncelikle kendi ülkelerinde veya bölgelerinde işe alınacak.

Diyabet tedavisi alanında 90 yılı aşkın geçmişe sahip global bir sağlık şirketi olan Novo Nordisk, programa Türkiye, Meksika, Brezilya, Şili, Cezayir, İran, Hindistan, Pakistan, Endonezya, Tayland, Avustralya’dan yüksek lisans mezunlarını dahil edecek. 2013’ten bu yana program kapsamında 34 kişi Novo Nordisk bünyesinde işe başladı.

PROGRAMA BUGÜNE KADAR 6 TÜRK SEÇİLDİ

Program kapsamında bugüne kadar 6 Türk yeni mezun seçildi ve bunların da 5’i halen Novo Nordisk’de çalışmalarını sürdürüyor. Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan “Novo Nordisk tarafından yürütülen yeni mezun projesinin başarısı nedeniyle şirketimiz  2013 yılında programı Uluslararası Operasyonlar Bölgesi kapsamında genişletti. Programın en büyük faydası genç ve farklı yetenekleri bünyemizde toplayarak çalışan çeşitliliğimizin  dengelenmesinin yanısıra,  yeni kuşakların çevik, yaratıcı, ve farklı perspektiflerinin de işe ve organizasyona yansımasını sağlamak.

Türkiye İnsan Kaynakları ekibi olarak her yıl programa aday göndermekten de ayrıca gurur duyuyoruz. Türk mezunların iyi eğitimleri, stratejik yaklaşımları ve pratik organizasyon becerileri ile global firmalarda tercih edilen adaylar olması bizi mutlu ediyor” dedi.

Programa başvuru koşulları ise şöyle: “Tercihen finans, pazarlama, işletme, İK veya iletişim alanlarında master derecesi (2017/18 mezuniyet yılı), akademik başarı, mezuniyetten sonra en fazla bir yıl iş tecrübesi olması, akıcı yazılı ve konuşma İngilizcesi, global bir bakış açısı / zihinsel – kültürel olarak kolay adapte olabilmesi, seyahat engeli bulunmaması.” Programa başvuran adayların ayrıca yüksek motivasyon, sonuç odaklılık, adaptasyon yeteneği, takım oyuncusu ve proaktif olması, gibi yetkinliklere sahip olması şartı da aranıyor. Başvurular 8 Ocak 2018 tarihine kadar www.novonordisk.com/graduates adresinden yapılabilir.


İçeriği Paylaşın