`Sağlık İçinden Gelir` Toplantıları…

`Sağlık İçinden Gelir` Toplantıları…

`Sağlık İçinden Gelir` Toplantıları…

Bizi Takip Et


Euro OTC Pharma, Taylan Kümeli ile eczacıları bir araya getiriyor. Taylan Kümeli’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de eczacılarla buluşacağı “Sağlık İçinden Gelir” toplantılarıyla günümüz çevre koşullarında vitamin ve mineral kullanımının önemine dikkat çekilecek.
“Sağlık İçinden Gelir” toplantıların tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında, insan vücudunun sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan ve vücudun kendi kendine oluşturamadığı vitamin ve minerallerin alınmasının büyük önem taşıdığı vurgulandı. Toplantıda, insan vücudunun dengeli beslenme ile sağlayabileceği vitamin ve mineral temininin, günümüz çevre ve yaşam koşullarında imkansız hale geldiği belirtildi.
Vitamin ve mineraller üreten Euro OTC Pharma GMBH Dünya CEO’su Jürgen Beyer bilgilendirici toplantıların önemine dikkat çekerek, “Euro OTC Pharma olarak Alman mühendislik ve teknolojisi ile üretilmiş vitamin ve minerallerin ihtiyaçlara cevap vereceğine inanıyoruz” dedi.
“VİTAMİN MİNERAL YETERSİZLİKLERİ ÜLKEMİZDE ÖNEMLİ BİR SORUN OLUŞTURUYOR”
Diyetisyen Taylan Kümeli ise günümüzde vitamin almamızı gerektiren koşullar hakkında şunları söyledi :
“İnsanoğlu her geçen gün doğasına aykırı yaşamanın dozunu artırıyor. Stres, hava kirliliği, hareketsizlik, doğallıktan uzak üretilen besinler, hızlı ve keyifsiz yenen yiyecekler, bu girdabın içine bizi daha fazla çekiyor.
Vitamin mineral yetersizlikleri ülkemizde önemli bir sorun oluşturuyor. Yetersiz ve dengesiz beslenme, besinlerin satın alınması, hazırlanması, pişirilmesi sırasında oluşan kayıplar, vücuttaki bir emilim bozukluğu, enfeksiyonlar, ilaç, alkol ve sigara kullanımı, doğum kontrol haplarının kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir.
Doğurganlık çağındaki kadınlar ve küçük çocuklar vitamin ve mineral yetersizlikleri yönünden daha fazla risk altındadır. Dışarıdan vitamin takviyesinin gerekli olduğu durumları düşük enerji içeren diyet tüketenler, dengeli beslenmeyi sağlayamayanlar, öejetaryenler, demir yetersizliği olanlar, bebek ve çocuklar, gebe ve emzikli kadınlar, menopoz sonrası kemik kaybı fazla olan kadınlar, yaşlılar, uzun süre ilaç kullananlar, alerjik hastalıkları olanlar, beslenme tedavisi alanlar, diyaliz tedavisi gören hastalar olarak özetleyebiliriz.”

İçeriği Paylaşın