Özel Hastanelerin Sınıflandırılması Kargaşa Yarattı

Özel Hastanelerin Sınıflandırılması Kargaşa Yarattı

Özel Hastanelerin Sınıflandırılması Kargaşa Yarattı

Bizi Takip Et


Özel hastanelerin sonucunu merakla beklediği ve yılbaşı gecesi yayımlanan puanlama listesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Kendilerini A Grubu`nda görmeyi hayal ederken bir anda C hatta D Grubu`nda yer alan hastaneler, Sosyal Güvenlik Kurumu`nda (SGK) sürece itiraz etmek istiyor.

Puanlamanın yayınlanmasının hemen ardından Yılbaşı tatiline girilmesi peşinden hafta sonu tatilinin gelmesi nedeniyle liste şoku yaşayan hastaneler itiraz için 04 Ocak Pazartesi gününü bekliyor.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Genel Sekreteri Cevat Şengül, hastanelere itiraz süresi verilmemesini eleştirerek, “Pazartesi günü yapılacak temasların ardından itirazı süresi olup olmayacağı da belli olacak. Bize göre de yanlış puanlamalar söz konusu bunun düzeltilmesi için sektörün itirazlarına yanıt verilmeli” dedi.

393 HASTANEYİ KAPSAYAN PUAN LİSTESİNDE DURUM

Listede yüzde 70 fark alabilecek olan A Grubu hastane sayısı 77`de kalırken, B Grubu`nda 132, C Grubu`nda 126, D Grubu`nda 57 ve E Grubu`nda da bir hastane yer alıyor.

Sektörde büyük yankı uyandıran ve tartışma yaratan bu listenin geleceği 04 Ocak günü ‘itiraza izin verilmesi` durumunda yeniden şekillenebilecek.


İçeriği Paylaşın