Universal’a Profesyonel Genel Müdür

Universal’a Profesyonel Genel Müdür

Universal’a Profesyonel Genel Müdür

Bizi Takip Et


Dr. Mahir Turan, Universal Hastaneler Grubu’nun genel müdürlüğü görevine getirildi. Bünyesinde Alman Hastanesi, Ege Sağlık, İtalyan Hastanesi, Çamlıca, Diyarbakır, Bursa, Tiran  Hastaneleri gibi 18 hastaneyi barındıran Universal Hastaneler Grubu, profesyonel yönetime geçişin adımlarını atmaya başladı. İlk adım olarak da Dr. Mahir Turan`ı Grubun Genel Müdürü olarak kadrosuna kattı.

Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu söz konusu atamaya yönelik yaptığı açıklamada, “Universal Hastaneler Grubu olarak ortaklık ve büyümeye yönelik stratejik planlarımız çerçevesinde Dr. Mahir Turan’ı Grup Genel Müdürü olarak tüm yetki ve sorumluluklarıyla kadromuza kattık. Dr. Mahir Turan`ın aramıza katılması grubumuzun tam profesyonel yönetime geçişin ilk, güçlü ve önemli bir adımı oldu. Dr. Mahir Turan yılların getirdiği tecrübe, birikim ve saygınlık ile grubumuza büyük güç katacak” diye konuştu.

Dr. Mahir Turan ise yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Hizmet sektöründe Türkiye’nin pek çok ülkeye fark attığı alanların başında sağlık geliyor. Sektörde bu farkı yaratan fonksiyonların pek çoğu, burada altyapı olarak hali hazırda mevcut. Nitekim  Universal Hastaneler Grubu`nun 35 yıllık tarihçesi ilklerle ve başarılarla dolu. Yeni dönemde ben ve ekibim bu altyapıyı daha da güçlendirerek, kurumsal, profesyonel ve dinamik bir yönetimle bu tarihçeye yaraşır şekilde gurubu geleceğe taşıyacağız.”

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Mahir Turan, yöneticilik kariyerine 1997 yılında kurucu ortağı olduğu Sante Tıp Merkezinde başladı ve ardından 1999-2006 yılları arasında Medicana Grubu`nda, 2007-2011 yılları arasında da  Medical Park Grubu`nda Genel Müdür olarak görev yaptı. Dr. Mahir Turan, Universal Hastaneler Grubu`na katılmadan önce Medical Park Hastaneler Grubu`nda İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütüyordu


İçeriği Paylaşın