Prof. Dr. Erkan Topuz, Universal Hastaneler Grubu’nda

Prof. Dr. Erkan Topuz, Universal Hastaneler Grubu’nda

Prof. Dr. Erkan Topuz, Universal Hastaneler Grubu’nda

Bizi Takip Et


Türkiye genelinde 12 hastaneyle faaliyet gösteren Universal Hastaneler Grubu, onkoloji alanında tanınmış isimlerden biri olan Prof. Dr. Erkan Topuz’u bünyesine aldı. Universal Hastaneler Grubu’na, ekibiyle birlikte geçen Prof. Dr. Topuz, 18 yılında yönetici olmak üzere 38 yıldır İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde görev yapmaktaydı. Prof. Dr. Topuz, Universal Hastaneler Grubu’nun Çamlıca ve İtalyan Hastaneleri’nde hizmet verecek.

Kanser tedavisinde,  koruyucu beslenme, erken tanı, kanser merkezine danışarak tedavi olunması ve bağışıklık sisteminin güclendirilmesi olarak sıraladığı dört unsura önem veren Prof. Dr. Topuz ve ekibi, hastalarına kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilerin yanı sıra psikolojik ve beslenmeye yönelik danışmanlık da sunuyor.

Özel tedavi yöntemleri ile kemoterapi sırasında ve sonrasında yaşanan saç dökülmesi ya da ağızda yaraların oluşması gibi yan etkilerintedavisiyle de ilgilenen Prof. Dr. Topuz, organik beslenmeye de çok önem veriyor.

PROF DR. ERKAN TOPUZ KİMDİR?

Prof. Dr. Erkan Topuz, 1946`da İstanbul Yeşilköy`de doğdu. Pertevniyal Lisesi`ni bitirdi. 1970`de İstanbul Tıp Fakültesi`nden mezun oldu. 1975`te İç Hastalıkları İhtisasını tamamladı. Ardından Onkoloji dalında Viyana Kanser Enstitüsü’nde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde John Hopkins Universitesi’nde çalışmalar yaptı.

1982`de doçent, 1987`de profesör oldu. 1994-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü ve Senato Üyeliği yaptı. Universal Hastaneler Grubu Tıbbi Onkoloji Direktörlüğü görevini üstlenen Prof. Dr. Topuz’un Onkoloji dalında yazdığı, editörlüğünü yaptığı veya belli bölümlerini yazdığı 50’nin üzerinde kitabının yanı sıra, 400`ün üzerinde yabancı literatür yayını ve sunumu da bulunuyor. Evli olan Prof. Dr. Topuz iki çocuk babası.


İçeriği Paylaşın