Roche İlaç Türkiye'de Yeni Atama

Roche İlaç Türkiye,'de yapılan yeni atamayla şirketin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri pozisyonuna Tuğba İnce Akgül getirildi.

Roche İlaç Türkiye'de Yeni Atama

Bizi Takip Et


Sağlık hizmetleri ekosisteminde tanı ve tedaviyi aynı çatı altında birleştirme gücüyle yaşamları iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdüren Roche, organizasyon yapısını güçlendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, kariyeri boyunca sağlık sektöründe farklı şirketlerde ağırlıklı olarak Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim pozisyonlarında görev alan Tuğba İnce Akgül, Roche İlaç Türkiye'nin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri oldu.

Yeni görevinde Akgül, Roche İlaç Türkiye Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışmalarını yürütecek.

TUĞBA İNCE AKGÜL KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini 2004 yılında tamamlayan Tuğba İnce Akgül, ardından 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisansını tamamladı.

Profesyonel hayatına Baxter-Eczacıbaşı'nda Ruhsatlandırma Uzmanı olarak adım attıktan sonra 7 yıl boyunca Abbott'ta Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim alanlarında Avrupa, Orta Doğu, Pasifik ve Afrika bölgelerinden sorumlu çeşitli yöneticilik görevlerinde yer aldı.

Kariyerini Pazar Erişim, Fiyatlandırma Yöneticiliği, Geri Ödeme ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü gibi farklı pozisyonlarda sürdüren Tuğba İnce Akgül, son olarak 2020 yılından bu yana Novartis Onkoloji'de Değer ve Erişim Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Tuğba İnce Akgül, Eylül 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye'nin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri olarak yeni görevine başladı.


İçeriği Paylaşın